Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A biológia alapszak mennyire...

A biológia alapszak mennyire magolós/nehéz?

Figyelt kérdés
2020. okt. 3. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Semmilyen tudomány nem magolós. Csak sokan képzelik azt, hogy magolva lehet tanulni. Tanulni csak értve lehet.
2020. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy melyik egyetemről beszélünk. Én a Debrecenire jártam, járok most MSc hallgatóként, így erről tudok nyilatkozni.


Nehéznek nem nevezném annak tükrében, hogy milyen például az orvosi vagy a gyógyszerész képzés. (Azért ezekhez hasonlítom, mert feltételezem hogy középiskolás vagy, és biosz/kémia érettségivel ezek népszerű alternatívák.)


Az elsőnek abban igaza van, hogy megtanulni valóban csak úgy lehet valamit, ha megérteni törekszel, nem bemagolni. A természettudományokban valóban fontos a megértés, de például a biológiának is vannak olyan részei, amit nem kell érteni, csak bemagolni, például a rendszertan.


De az egyetem nagyon más, mint a középiskola, sokkal többet és bonyolultabb dolgokat kell tanulni. (Ez nagyjából minden szakra igaz.)


Kedves kérdező! Országunk melyik szegletében laksz? Melyik egyetemet jelölnéd meg első helyen? Az alternatíváid (pl orvosi, állatorvosi, biomérnök szakok) is ettől függnek, meg persze az egyes egyetemeken is mások a névleg ugyanolyan szakok.

2020. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pest megyében lakok, az ELTE-t szeretném megjelölni, fizikusit és / vagy biológusit szertnék végezni. Jól megy a kémia, dobogós is voltam Irinyin (az pont Debrecenben volt), de félek, hogy egyetemen sokkal nehezebb lesz pl: sok vegyület nevét, szerkezeti képletét tudni fog kelleni (főleg ezekre és a rendszertanra gondoltam magolás alatt), ilysemi.
2020. okt. 3. 20:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. okt. 3. 20:43
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Félni nem érdemes tőle, attól nem lesz könnyebb. Arra gondoltál már, hogy mihez akarsz kezdeni az alapszak után? Kutatni szeretnél? Iparban (értsd: magáncégnél, alkalmazott területen) dolgoznál? Mesterképzéssel kapcsolatban mik a terveid? (Ezt még persze lesz időd eldönteni, de nem árt ha már most tájékozódsz, mert ezeken a területeken a BSc diploma hazánkban vajmi keveset ér.)
2020. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha lesz nyílt nap az egyetemen, arra menj el!
2020. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kutatni szeretnék, mesterképzést szertnék végezni, talán PhD-t is.
2020. okt. 3. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!