Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a grafikus,...

The Best Nr.1 kérdése:

Mit gondoltok a grafikus, képszerkesztő tanfolyamról?

Figyelt kérdés

Igazából már kamaszkoromban rájöttem arra, hogy nagyon szeretek képeket szerkeszteni, lógókat vizsgálni, utánajárni hogy miért pont az a lógója, címere annak a cégnek stb.

Na most én nem vagyok egy jó rajzoló típus. Mármint nem ilyesmire gondolok amikor képszetkesztésről,grafikáról beszélek(persze, lehet hogy teljesen téma mellett vagyok, ezért is kérdezek itt, hátha valaki többet tud), hanem számítógépen,szerkesztői programokról(photoshop stb.).

Van ilyen képzés? Akár iskola rendszerű,OKJ(és lesz-e a jövőben is) vagy esetleg teljesen más képzés ? Megéri elvégezni? El lehet utána vele helyezkedni? Akinek van infója,kérem válaszoljon, nagy segítség lenne



2020. okt. 6. 19:04
 1/1 sevdiablo válasza:

Van Grafikus OKJ képzés (ebben az évben indulnak utóljára OKJ rendszerben, jövő évtől "valahogy" majd összevonják őket iskolai jellegű képzésbe), de számtalan tanfolyami jellegű grafikus képzés is van, ez utóbbiak nyilván államilag nincsenek elismerve...


Ezeken a tanfolyamokon már jó ideje nem a kézi rajzolást oktatják, hanem a számítógépen történő képszerkesztést (pl. logótervezés, grafikák készítése, nyomdai ismeretek, webgrafikák stb.)


Tipikusan Photoshop, InDesign, After Effects stb.


Ha ilyen irány érdekel, javaslom mindenképpen tolj le pár ilyen képzést (még pár hónapig OKJ formában is elindulhatsz ezeken amíg állambácsi ezt is szét nem csheszi).


Nagyjából ezek az ide kapcsolódó OKJ képzések (sok iskolában megtalálható még 2020 december 31-ig):

- Grafikus OKJ

- 3D Modellező OKJ

- Mozgókép és Animációkészítő OKJ

Ezek jövőre már NEM fognak indulni (legalábbis nem ilyen formában).


Tanfolyami jellegűből mely államilag nem elismert, pedig végtelen van.


Akkor éri meg elvégezni ha ezzel akarsz foglalkozni és ha több ezer órát is hajlandó leszel beletenni, hogy profi legyél.. Akkor megtérül. Ez alatt nem.

Ha igazán jó leszel, nem lesz gond az elhelyezkedéssel sem, de ez esetben inkább Freelancerkedj, az jóval többet hoz a konyhára.

2020. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!