Van olyan szak, ahol nem ilyen “szuper interaktív” órák vannak?

Figyelt kérdés

Egy nyelvszakon vagyok harmadéves, magát a szakot és amit tanulok alapvetően szeretem, viszont a képzést és az órákat utálom. A legtöbb órám (főleg az ilyen irodalom-film-kultúra-történelem témájú órák) a hallgatók munkájára épül, vagyis előadásokat kell tartani, csoportmunka van, beszélgetni kell, vitázni kell. Főleg a szemináriumokra igaz ez, de még a kisebb létszámú előadásaim között is van erre példa. Én értem, hogy ennek mi lenne a célja (gondolkozzunk, tanuljuk meg kifejezni a gondolatainkat és vitázni és önállóan dolgozni, több nézőpontot is megismerhessünk stb., stb.), de a gyakorlatban ez szerintem egyáltalán nem valósul meg úgy, ahogyan a tanárok várnák. Sokszor csak ülünk síri csendben, nem is értjük miről van szó, nem tudunk vagy nem merünk hozzászólni a témához, nincsenek jó ötleteink, nem tudunk még semmit a témáról stb. Így egyáltalán nem is tanulunk semmit (mert sokszor pl. olyan ember prezentál, aki maga sem érti a prezentációját és így tovább), illetve engem ez nagyon stresszel is. Én inkább introvertált, csendes, visszahúzódó, zárkózottabb személyiség vagyok és a természetemből adódóan nem szeretem az ilyen dolgokat... nem szeretek kiállni és beszélni mások előtt, nem szeretek szerepelni, nem szeretek random emberekkel együtt dolgozni, nem szeretem ha váratlanul felszólít a tanár és akkor azonnal mondjak valamit és kezdjek el vitázni stb., ezért az elmúlt két év is nagyon sok idegeskedéssel, izgulással, stresszeléssel, görcsöléssel telt. “Az életben” nincsenek ilyen jellegű problémáim, még egy-két órát is kibírnék ilyen feladatokkal, de nálunk szinte az egész képzés erre épül.

Azért kérdezem ezt, mert szeretnék még tanulni, de erre nem igazán vágyom... Pedig talán ez a terület érdekelne a legjobban, csak szerintem minden egyetemen és minden nyelvszakon hasonló rendszerrel találkoznék.


2020. okt. 12. 10:55
 1/7 anonim válasza:
0%
Alapból mi az értelme a nyelvtanulásnak egy felsőoktatási intézményben? Egy nyelvet anélkül is meg tudsz tanulni, hogy éveket tölts el vele egy egyetemen. Valószínüleg minden egyes ilyen szakon hasonló módon oktatnak, nem véletlenül - ahhoz, hogy használni tudj egy nyelvet, használnod is kell azt. Mégis hogy képzeled el a nyelvtanulást? Ajánlom, hogy válassz egy olyan szakot, amelyet értesz, szeretsz és érsz is valamit vele. Emellett természetesen nyelvet is tanulhatsz.
2020. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A nyelvszak nem nyelviskola, így nem is nyelvet tanítanak...
2020. okt. 12. 18:54
 3/7 anonim válasza:
0%
Jogos, azonban más használható és értelmes dolgot sem tanítanak. Nem véletlenül mennek oda olyan emberek, akik máshova nem tudnak vagy nem akarnak. Büfészak.
2020. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell hozzászólni egy kérdéshez, ha fogalmad sincs az egészről és nem tudsz hozzászólni...
2020. okt. 13. 09:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ne foglalkozz vele. Az előző válaszoló egy idióta. Aki gondolom egyetemre se volt képes bejutni és most jön fröcskölődni.


Milyen szakon tanulsz?

2020. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Angol szakos vagyok.
2020. okt. 13. 12:14
 7/7 anonim válasza:
Nézzetek statisztikákat, a számok nem hazudnak. :D
2020. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!