Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit javasolnátok továbbtanulás...

Mit javasolnátok továbbtanulással kapcsolatban ezek alapján?

Figyelt kérdés

Nem egyszerű nekem sem ez a továbbtanulás dolog,mert a két felvételi eljárásban 2 teljesen más szakot jelöltem meg. A 2.ra felvettek (önköltséges),korona miatt nem mentem el,azonban most van időm átgondolni mindent.

Az országban tudom,hogy az infó,pénzügy,talán az orvos szakok amikből jól meg lehet élni. Na nekem egyik sem fekszik,de olyat szeretnék tanulni amit szeretek is.

Elég kevés szak közül lehet választani,pláne humán beállítottságuként,magyar emelttel,ezért igazából egyik iránt sem érdeklődöm annyira már.

A későbbiekben mindenképp külföldre szeretnék menni,most nyelvvizsgára készülök németből,utána pedig elkezdek angolt tanulni amire nagyon rá fogok feküdni. Ezt azért mondom mert hát ha számít.


Kicsit elkezdtem Bécsen(vagy magán Ausztrián)is gondolkodni,mert anya is azt mondta jobb lenne,viszont nyilván tudni kéne a nyelvet,érettségim se lett jó,de sokkal több szak van ott.

Ami érdekel és mindenképp szeretnék foglalkozni vele majd,az a filmművészet,de esélytelen bejutást látok és sajnos bizonytalan szakma is,úgy hogy valami más is kéne amit szeretek és nem halok éhen miatta. Pl a pszichológia is érdekelne,de 6+éves szakot nem szeretnék. Anya a tanárit mondja,de nem ér annyit,meg én nem is vagyok elhivatott.

Én a marketing irányába gondolkodtam h elkéne elmozdulni,viszont a rosszul sikerült matekom miatt csak a kommunikáció-média szakra tudtam jelentkezni,oda vettek fel,viszont jó lenne valami ehhez hasonló dolog,meg maga a szak sem erre összpontosít. De ezenkívül más szak tippeket is szívesen fogadok,mert keresem önmagam még mindig.


Aki tud valami javaslatot tenni,mi lenne a jobb út,tapasztalatok stb.annak nagyon örülnék!! Lehet,hogy az önbizalomhiány is közrejátszik,hogy ennyire nehéz ez,de már most biztosra szeretnék menni,mert gyorsan megy az idő és mindjárt megint döntés.



2020. okt. 13. 15:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!