Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ebben az esetben kérvényezhete...

Ebben az esetben kérvényezhetek egyéni tanrendet egyetemen?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy nyelvszakot 2018-ban viszont 1,5 év után úgy alakult az életem, hogy passzíváltatnom kellett. Jelenleg ez a második passzív félévem ott. Mivel egyáltalán nem volt biztos, hogy folytatom ezért elkezdtem egy másik képzést nappalin (júniusban tudnék levelezőre átmenni). Viszont addig még ezen a féléven kívül van egy félév. Ha azt is passzivaltatom akkor megszűnik a hallgatói jogviszonyom az első szakon.

Erre lehet kérvényezni az egyéni tanrendet? Tvsz-ben van olyan, hogy akkor is kérvényezhető ha párhuzamos képzésben van valaki.

De a nyelvszak másik egyetemen van. Ez kizáró ok?

Szeretném folytatni a nyelvszakot viszont sajnos akkor ezt láttam a legjobb megoldásnak.

Valakinek tanács/ötlet? :(


2020. okt. 17. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérvényezhetsz. Nekem is másik intézményben volt a második képzésem és megadták rá :)
2020. okt. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy regisztrációs hét/tárgyfelvételi időszak lezárta előtt add le a kérvényt. Nálunk csak úgy fogadják el.
2020. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szuper! :)

És nálad ez pontosan, hogy néz ki? Az elméleti tárgyaknál megkapod az anyagot és csak vizsgázni mész? Illetve ha van gyakorlati óra azt ilyenkor, hogy lehet teljesíteni?

2020. okt. 17. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Tanáronként változó volt. Ha nem tudtam ott lenni zh-n, akkor vagy fogadóórán feleltem vagy kerestünk egy másik időpontot, amikor megírhatom.


Illetve volt, hogy nem értem volna át a másik szakra laborra és akkor elmehettem fél órával korábban a laborról, meg volt tárgy, ahol 20 oldalas beadandóval helyettesíthettem az órai munkát, ilyesmi. Az elméletből megkapta mindenki a diasort így azzal nem kellett bajlódnom külön.


Nekem nem ütközött a gyakorlat, mert ugye abból több alkalom van meghirdetve, így tudtam csinálni olyat, hogy ha be is telt az adott időpontra a hely, nekem bővítettek egyet a speciális tanrend miatt, meg ilyesmi. De gondolom, ott is megbeszélés kérdése és az óraadótól függ.

2020. okt. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mondjuk nekem az a problémám, hogy 2 külön városban van az egyetem :(

2020. okt. 17. 19:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!