Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lesz bármi hátránya ennek?

Lesz bármi hátránya ennek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy több idő alatt fogom csak befejezni az alapképzést, mint ami az elvárás lenne. 1,5 év lesz pluszban. Volt nehézségem egy bizonyos tantárggyal és végül újra felvételiztem, aztán most megint tanulok ott ahol tanultam eddig is. Elfogadtattam azokat a tárgyakat, amiket már teljesítettem. Tulajdonképpen kiestem, szégyen, de ez van. Nagyon nehezen akart sikerülni az az egy tárgy, de végül meg lett most előző félévben. Először nem akartam folytatni, de aztán mégis rászántam magam, hogy elvégzem és befogom fejezni szóval itt tartok most. Ez egész helyzet lesz kihatással a munkakeresésre, esetleg ha majd mennék mesterre akkor annak a felvételijére? Gondolom majd furán néznek a munkaadók és a tanárok is, ha ennek lesz a diplomában nyoma. Akik bunkón leszólnának, hogy minek akarok majd mesterre menni, ha az alapot se tudom teljesíteni légyszi ne. Most nincs szükségem a rosszindulatra. Az elmúlt időszakban bőven elégszer éreztem magam selejtesnek emiatt. Minden mást megcsináltam és csinálok probléma nélkül vagy minimális problémákkal most is, az az egy tárgy okozott nehézséget és sajnos túl sokszor buktam meg a vizsgán, nem maradt több lehetőségem akkor. Ettől függetlenül nem szeretném feladni, nem gondolom hogy pont az az egy tárgy, ami leszűri azt hogy alkalmas vagyok-e a pályára. Legalábbis úgy érzem, nem akarom emiatt feladni és pályát módosítani vagyis hát igazából már nem vagyok 100%-ban biztos benne. Az is eszembe jutott, hogy hagyom az egészet és más pálya után nézek. Rosszul érint, amúgy nagyon. Nem tartom magam fogyatékosnak, se hülyének, de ez mégis így jött össze. Sírtam is sokat miatta. Igazából van bennem egy csak azért is megcsinálom most már a diplomát erő, meg egy nagyfokú szomorúság, ami néha azt súgja hogy inkább hagyjam. Pénzügy-számvitel amúgy a szak. Aki volt hasonló helyzetben, mint én most, végül mi lett veletek? Tudtatok érvényesülni?

2020. okt. 17. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy bármi hátrányod lenne ebből. Mesterképzéshez sem, legfeljebb a szóbelin (ha van), megkérdezik, hogy miért csúsztál, de ez sem valószínű. Tömegek csúsznak akár éveket is, nem feltűnő az a másfél év.
2020. okt. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És abból, hogy újra kellett felvételiznem, mert egyszer kiestem? Van ennek bármi nyoma amúgy valahol? A diplomába bele lesz írva, hogy mikor kezdtem vagy épp újrakezdtem el a szakot?
2020. okt. 17. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz beleírva a diplomába, nyugi! Nem lesz hátrányod belőle.
2020. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom pontosan megmondani, de szerintem a diplomában az újrafelvételizés időpontja fog szerepelni. Így viszont előfordulhat akár, hogy az előírt képzési időnél akár rövidebb idő alatt végzel a diploma alapján.


De ahogy írtam, az egyetemisták többsége nem végez időben az egyetemmel, úgyhogy ne parázz emiatt.


Egyébként én is pont pénzügy-számvitelen tanultam. Melyik tárgy okozott gondot?

2020. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!

Hát remélem jó lesz most már minden, ha nem akkor feladom és elmegyek tényleg valami másik pályára. Lehet kezdettől fogva is valami mást kellett volna megcélozzak. Kicsit így értéktelennek érzem a majd megszerzett papírt róla. :( milyen pénzügyi szakember az, aki kibukik az egyetemről...

Na mindegy.

Utolsó, vállalati pénzügyek az az ominózus tàrgy.

2020. okt. 17. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!