Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki szülésznőnek tanul tudna...

Aki szülésznőnek tanul tudna válaszolni pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Most érettségizek és ez az a szakma, ami érdekel.


*Megéri elvégezni, biztos munkalehetőséget ad?


*Jobban megéri ápolóira menni és szülésznőre specializálódni vagy ilyen nincs?


* Az alkalmassági miből áll kb. mikor van?


* Külföldön (Ausztria, Németország ) is ellehet helyezkedni vele?


* Lehet egyetem mellett dolgozni?



2020. okt. 18. 00:31
 1/2 A kérdező kommentje:
A fizetés körülbelül mennyi?
2020. okt. 18. 00:33
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egészen biztos, hogy akad vele munka, nem tudom hogy ugyanolyan hiányszakma lenne mint az ápoló, de munkanélküli nem leszel ha ezt végzed el


Nekem csak tesóm szülésznő, neki anno, 10 éve úgy volt a képzés hogy ápoló és betegellato és a 2. évben lehetett a szakiranyok közül a szülésznőt választani, a SOTEn végzett, szerintem ez nem változott de a félévi.hun biztos megtalalod az erre vonatkozó információkat


Alkalmassági még tanévkezdés előtt van, de erről is felvin tudsz olvasni, illetve az egyetem honlapján


Ha beszéled a német nyelvet, akkor el lehet vele helyezkedni kint is


Nem tudom más tudott e egyetem mellett dolgozni, nővérem nem tudta megoldani, mert rengeteg gyakorlata volt, ügyelet, éjszakázás stb.


A fizetése átlag alulinak mondható, én inkább úgy látom, nem tükrözi a fizetés a befektetett tudást, empátiát, türelmet amit a munka igényel, de nyilván ha hozzá vesszük a hálapenzt szülésenkent akkor viszont átlagosan keres. Egy ideje kénytelen elfogadni mert nem tudja fizetni az albit stb a hivatalos bérből.

2020. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!