Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek még így is pszichotera...

Lehetek még így is pszichoterapeuta?

Figyelt kérdés

Szóval alapképzésbe BSc-be gyógytornász szakon végeztem anno (4 év) és erre fogom most ráépíteni az Egészségpszichológia mestert.

Szívesen foglalkoznék a későbbiekben pl családállítással, vagy pszichodrámával, lennék pszichoterapeuta.


Egy oldalon ezt találtam a képzésről:

"(3+2 év/BA+MA) 5 év egyetemi képzés + 250 óra kiképzői önismereti képzés + 4 év szakképzés + 3 év módszerspecifikus terapeuta képzés valamely szakmai egyesületnél (pl. pszichodráma, hipnózis, családterápia stb.) + 2 év pszichoterápiás elmélet és klinikai fázis


A 4 éves szakképzésre még ráépíthető a 3 +2 év pszichoterápia is."


Még így is lehetséges pszichoterapeutának lennem, hogy az alapszakom nem a Pszichológia?

Válaszaitokat köszönöm!



2020. okt. 21. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Pszichológia MA-ra nem hiszem, hogy lehet pszichológia BA nélkül menni. Miből gondolod, hogy elfogadják a Gyógytornász BSc-t?
2020. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem fogadják el a gyógytornász alapot,csak a pszichot.
2020. okt. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy lehet(ett?) menni Gyogytornasz BSc utan Egeszsegpszichora, mert egyik szaktarsam felettem is igy csinalta!!
2020. okt. 21. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Az egészségpszichológusból nem lesz pszichoterapeuta. Klinikai szakpszichológusból lesz pszichoterapeuta. Az egészségpszichológus mást csinál.
2020. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egészségpszicho után lehet menni neuro, alkalmazott egészségpszicho,vagy klinikai szakképzésre,és ezekre lehet építeni a pszichoterápiát,szóval lehet, ha a mesterre bejutsz..

Viszont én nem találtam meg a gyógytornászt mint elfogadott szakot ...

2020. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!