Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE osztatlan tanárképzés...

Az ELTE osztatlan tanárképzés szakán szeretnék tanulni, Győrből ingázva. Megoldható lenne?

Figyelt kérdés

Mindig is tanár szerettem volna lenni, viszont nem mondanám, hogy szívesen élnék Pesten. Győrben sajnos csak tanítónak tanulhatnék, én azonban gimnáziumban szeretnék majd tanítani.

Összeegyeztethető lenne az órarenndel a Győrből való ingázás így Pestre, vagy törődjek bele, hogy kénytelen leszek Pestre költözni?



2020. okt. 27. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ha összeegyeztethető is akkor semmi időd nem lesz aludni, pihenni, tanulni a hosszú ingázás miatt
2020. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Kizart, hogy birnad az ingazast, mert a vonattol azert az egyetemig is el kene jutni. Gondolom Gyorben nem a vonat mellett laksz, tehat mondjuk oda is kene utaznod 20 percet, akkor meg vonatozol 1,5-2 orat, aztan meg az egyetemig tomegkozlekedsz, tehat napi 4-5 orat utaznal. Plusz az orak egyetemen ossze-vissza vannak, nekem volt olyan napom, hogy pl 3 ora szunetem volt napkozben ket ora kozott, bele is haltam volna, ha ezt az idot a varosban kellett volna eltoltenem allandoan, es nem tudtam volna hazamenni.

Mas varos nem johet szoba? Nem muszaj am pont Budapesten tanulni, nem csak itt van tanarkepzes, en nem feltetlenul itt a legjobb. En is az Eltere jarok, nem rossz az egyetem, de mashol is kaphatsz jo kepzest.

2020. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
A szombathelyi ELTE nem lenne közelebb neked?
2020. okt. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Én ismertem olyat, aki sima alapszakosként ingázott Győrből a Bölcsészkarra. Nem egy leányálom. Én nem javaslom, hogy ingázz (ha csak nem anyagi okai vannak). Mondom ezt úgy, hogy én is ingázok, csak a pesti agglomerációból.


Szerintem nem lenne bajod koliban. Aztán diploma után visszamehetsz Győrbe tanítani.

2020. nov. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Simán megoldható, rugalmasan tudod összeállítani az órarendedet. Én is naponta ingáztam 5 évig Győrből Pestre, igaz nem az ELTE-re.


Készülj fel, hogy fárasztó, korán kell kelni és megterhelő, de nem megoldhatatlan. Meg tudod csinálni, hogy nincs reggel első órád és csak pl. 10-re mész. De nekem az jött be, hogy mentem reggel 8-ra és akkor egész nap voltak óráim este mondjuk 17-18 óráig, de heti 2-3 napon csak, amikor felmentem.


Amúgy meg az egyetemi félév 12 hétből áll, szeptember közepétől december közepéig illetve február közepétől május közepéig van szorgalmi időszak, vizsgaidőszakban csak párszor kell felmenni.


Nagyon jó a vonatközlekedés, fél óránként indulnak vonatok a keletibe, csúcsidőben reggel még gyakrabban, plusz óránként a délibe. Hajrá! :)

2020. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!