Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes egyetemen tanulni...

Mit érdemes egyetemen tanulni és mit okj-n/szakképzésben?

Figyelt kérdés
Általánosságban kérdezem.

2020. okt. 28. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos általánosságban nem nagyon lehet ezt megmondani. Orvos, jogász, ügyvéd, programozó :D Azt érdemes, amire van kompetenciád.

OKJ-ra amúgy már nem sok esélyed van, mert január 1-től nem lehet indítani.

2020. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első hülyeséget ír.

Természetesen lesznek képzések OKJ-n is, mert kelleni fog autószerelő, villanyszerelő, kőműves, stb. Ezeket meg nem lehet mindet egyetemre tenni. Nem lehet mindenki diplomás, vagy szimpla érettségivel rendelkező ember. Át fog alakulni az OKJ. Jelenleg vannak gyors képzések, pár hónaposak(ezek nem iskolarendszerűek), ezek fognak átalakulni, ki fogják ezeket toldani évekre, meg az iskolarendszerű képzések sem minden esetben két évesek lesznek, hanem valamelyik több. Egyelőre még biztosat azonban senki nem tud, pedig itt van az év vége, és ezeket januártól akarjàk bevezetni.

Mit érdemes tanulni? Azt amihez van tehetséged, és érdekel. Hiába írom neked azt, hogy legyél festő, mert az jól keres, ha téged ez nem érdekel. Vagy legyél orvos, ha fóbiàs vagy.

Amiből hiány van, és egyetemen lehet tanulni: Orvos, gyógyszerész, programozó/egyéb informatikus, mérnök.

Amihez nem kell egyetem: Minden építőipari és vasipari szakma, vasútvezető, villamosvezető, taxis, autószerelő, stb.

De ne fizetés alapján válassz, hanem aszerint, hogy mi érdekel!

2020. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2: ha már itt tartunk, akkor részben te is hülyeséget írsz :D Tény, hogy félreérthetően fogalmaztam, de nem arra céloztam, hogy ezek meg fognak szűnni, hanem arra, hogy a jelenlegi formája fog megszűnni.

Annyit azért lehet tudni, amit írtam, hogy január 1-től nem lehet a mostani rendszerre épülő OKJ képzés indítani, és már most is csak azokat engedélyezik, amik 2021 júniusig befejeződnek.

Hogy ez milyen módon fog átalakulni, arról egyelőre annyi infó van, hogy iskolai keretek között lesznek tanulhatók, vagyis javarészt olyanok fogják tudni elvégezni, akik nem dolgoznak (lásd, mint az állam által támogatott Újratervezés program, amit "bárki" elvégezhet, ha tud vele heti 35-40 órát foglalkozni). Hogy a neve OKJ marad, vagy nem, azt még egyelőre nem tudni, de már az IKK oldalán elérhetők az új szakképzések, és azoknak a leírásai.

2020. okt. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a jelenlegi oktatóim mondták mindazt amiket leírtam az OKJ-val kapcsolatban.

Egyébként az iskolarendszerbe az esti is beleszámít, azt lehet munka mellett végezni. Én estis vagyok, és minden osztálytársam dolgozik mellette.

2020. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit eltértél a tárgytól, kedves első, nem ez volt a kérdés.

Ez általában úgy működik, hogy vagy az egyik helyen lehet tanulni valamit, vagy a másikon, elég kevés az átfedés. Ha mégis van, akkor általában az egyetemi képzés hosszabb és többet ad, főleg elméletben, nemcsak a gyakorlati szakmát. Pl. ha szakács vagy cukrász olj-t végzel, akkor megtanulod elvégezni ezeket a műveleteket, ha viszont turizmus-vendéglátást, akkor a fókusz a gazdasági háttérre, az vendéglátói rendszer működésére kerül, felkészít arra, hogy éttermet nyiss, de főzni valószínűleg nem te fogsz benne. De az egészségügyben is van pl. mentőápoló, mentőtiszt és mentőorvos, ezek sem ugyanazok, hanem különböző szintek, nem ugyanaz a képzés kell hozzá. Vagy lehetsz táplálkozási tanácsadó egyetem nélkül, de dietetikus csak diplomával. Itt pl. az a különbség, hogy az előbbi csak olyan emberrel foglalkozhat, akinek nincs betegsége, ételallergiája.

2020. okt. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!