Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanítói állásról tudnátok...

Karanten2020 kérdése:

Tanítói állásról tudnátok írni tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Saját véleményeket szeretnék, hogy mennyire éri meg, mennyire jár sok munkával illetve előtte nyilván mennyit kell tanulni.


Jelenleg közgazdasági iskolában tanulok, de semmiképp nem szeretnék ezzel foglalkozni a jövőben.


(Egy 10 perccel ezelőttig teljesen tanácstalan végzős voltam. Most ez egy kicsit elkezdett érdekelni engem)



2020. okt. 31. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Mit akarsz tanítani?
2020. okt. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Alsós gyerekeket
2020. nov. 1. 07:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első, a tanító csak alsósokat tanít, ötödiktől felfelé hívják őket tanárnak.


Anyukám 17 éve tanító, második osztálya van, nagyon szereti, a munkáját és a gyerekeket egyaránt. Sokat dolgozik, még úgy is, hogy nem egyedül viszi az osztályt, a suliból hazahozza a munkáját és sajnos nem becsülik meg őket annyira, hogy délután ne kelljen magába tanítania. Nekem megtiltotta, hogy tanár legyek a hátulütők miatt, de szerintem egy nagyon szép pálya. Remélem tudtam segíteni :)

2020. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*magánba


Még hozzátenném, hogy anyukám felsőben is tanít matekot, hogy meglegyen az óra száma. (Van végzettség) Ha nem tanítania fel, akkor reggeli ügyeletet kellene vállalnia, kB 6.30-7 órától 14-16 óráig lenne benn, de van, hogy ügyelet nélkül is ilyen a napja.

2020. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyi fizut kap anyukád ha megkérdezhetem? Magán órák nélkül.
2020. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) nagyon elkezdett most ez vonzani, tudom klisé, de a pénz nem fontos nekem jelen helyzetben.
2020. nov. 1. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Most lépett ped kettőbe, januártól kapja csak a plusz tízesst, most azt hiszem 180 ezer körül kap.
2020. nov. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanító, én tanárnak készülök, szóval a szakmai részéről nem tudok beszámolni, de járj utána jól és ha téged ez vonz, ez érdekel és szívesen csinálnàd, akkor hajrá!

Láttam példát arra a családomban és máshol is, hogy milyen az, ha az ember nem azt csinálja, amit szeret és folyton stresszel a munka miatt. Így élni nyugdíjas korodig elég borzalmas lenne.

2020. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2020. nov. 3. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!