Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen jegyekkel vesznek fel...

Milyen jegyekkel vesznek fel kollégiumba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon szeretnék menni Kollégiumba de nem tudom hogy hanyas átlaggal vesznek fel. Én olyan erős 3as szinte 4es tanuló vagyok. Felvehetnek?

2020. nov. 2. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kollégium független a tanulmányi átlagtól. Elsődlegesen a távolságot nézik az iskola és a lakhely között, ha túl jelentkezés van. Értelemszerűen, aki a világ másik végéről jár be, jobban indokolt a kollégium, mint a szomszéd városból, ahol megoldható a napi bejárás.
2020. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kollégiumba? Azt hogy képzelted el? Nem a kollégium maga az iskola, oda csak aludni/tanulni mész, ha messze laksz a sulitól.

Oda nem kellenek jegyek.

2021. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Betti2000 válasza:

Az előttem szólnak üzenem, hogy nincs igaza.

A legtöbb kollégiumban valóban nem számít az átlag. Viszont a jobb kollégiumokban túljelentkezés van. Ilyenkor pedig több szempontból nézik a tanulókat. Nézik, hogy mennyire laksz távol az iskolától például és igen, azt is figyelembe veszik, hogy milyen jegyeket hozol stb.

2021. márc. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!