Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen elvesztem a pályavála...

Teljesen elvesztem a pályaválasztásban?

Figyelt kérdés

Tipikusan olyan ember vagyok, akit túl sok minden érdekel, de egyben sem tud teljesen elmélyülni. Eddig egyedül a nyelvekben tudtam elveszni, a 12 év alatt három középfokú nyelvvizsgát szereztem (angol-japán-koreai), de mára már teljesen meguntam a nyelvtanulást. Arra gondoltam régebben, hogy plusz egy év intenzívebb tanulás után tudok tenni egy angol-koreai felsőfokút, amivel jelentkezhetek tolmácsképzőbe, de mint mondtam, már abszolút nincs ambícióm etéren.

20 éves vagyok, tavaly nyelvész szakon kezdtem, de mivel már egyedül élek, levelezőre kellett váltanom idén, így nemzetközi tanulmányok szakos vagyok.


Mostanában a kémia, pszichológia, kutatás kezdett el érdekelni, de nem tudom megérné-e megint váltani szakot. Későn végeznék és mellette fent is kellene tartanom magamat, úgyhogy nem tudom mi lenne az ideális választás.


2020. nov. 2. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Folytasd azt, amivel a leghamarabb tudsz végzettséget szerezni. Ne válts, mert akkor a végén abba fogsz belefáradni, és semmi sem lesz a kezedben, amire mondhatnád, hogy van egy ilyen-olyan komoly végzettséged.
2020. nov. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem, akkor csinálj végig megkezdett szakot, hogy ha a végén megkapott papírral el tudsz helyezkedni és nem kínszenvedés azzal foglalkozni. Nem teljesen tudom, hogy a nemzetközi tanulmányokkal mit lehet csinálni, de szerintem csináld végig, kezdj el dolgozni azzal a diplomával, ha tudsz és nem gyűlölöd. Nem baj, ha nem ezt akarod csinálni életed végéig, ha elkezdtél dolgozni, akkor mellette kezd el tanulni azt ami igazán érdekel. Én azt javaslom, hogy amíg megszerzed az első diplomát, fektess energiát az önismeretre és a tájékozódásra, hogy mire elkezdesz dolgozni, tudd, hogy hová akarsz majd eljutni, mit akarsz tanulni munka mellett. Szerintem egyáltalán nem gond, ha újra é sújra vált valaki meg ilyesmi. Egy élet sem elég arra, hohgy kiismerjük magunkat, tévedni meg emberi dolog, szóval szerintem akárhányszor újrakezdheted, nem lesz gáz. A lényeg hogy a végén megtaláld azt ami kapcsán úgy érzed, hogy na igen ezzel beteljesítettem önmagam. Ha ez azt jeletni, hogy 10 évente teljesen új irányba indulsz el, akkor legyen így. A lényeg, hogy ne bánj semmit :)
2020. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!