Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodai dajka tanfolyamon...

Óvodai dajka tanfolyamon gondolkodom. Aki ebben dolgozik milyen a munkaidő? Mit is kell pontosan csinálni? Mennyire szeret ebben dolgozni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van fenéktörlés is, van 2 gyerekem nagyjából láttam már az oviba miket csinálnak pl takarítanak de biztos azért nemcsak ebből áll a napjuk.

2020. nov. 3. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak gyerekeid, akkor nagyjából látod, mit csinálnak. Takarítanak, fertőtlenítenek, feneket törölnek, orrot törölnek, előkészítik az alvást, elpakolnak alvás után, előkészítik az étkezést, elpakolnak étkezés után. Nagyjából óvodai segédmunka.

Ha érdekel a tanfolyam, gyorsan iratkozz be, mert jövőre már keményebbek lesznek a feltételek.

2020. nov. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Én dolgoztam óvodában pedagógiai asszisztensként és láttam, hogy milyen munkát végeznek a dajkák...nem valami hálás feladat (kivéve a gyerekek részéről, ők van, hogy jobban szeretik a dajkát mint az óvónőt...mondjuk ez az az óvónőt is minősíti...)


Inkább az asszisztensit ajánlanám neked. Sokkal több szabadnap (dajkának életkor után jár, asszisztensnek életkortól függetlenül 46 nap). Viszont érdemes figyelni, hogy az adott óvodában mik az elvárások az asszisztenssel szemben. Van ahol egy csoportban vagy fixen az óvónő mellett (ha nincs párja) de van hogy ide-oda rakosgatnak a csoportokban. Nálam ez utóbbi történt, voltak belőle kellemetlenségek, de sok jó pozitív példát is hallottam. Az óvónők általában hálásak, de a dajkák szeretik az asszisztenseket ugráltatni, pedig ennek pont fordítva kellene lennie...ha egy jó helyet találsz akkor sokkal jobban megéri. A dajkaság mellett max. az szól, hogy egy fix csoporthoz fogsz tartozni.

2020. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mit csinál a pedagógiai asszisztens pontosan?
2020. nov. 3. 10:34
 4/4 anonim válasza:

2-es vagyok. A munkakörébe beletartozik, hogy segít az óvónőnek a gyerekek körüli teendőkben, segít a gyerekeknek is pl.: ebédeltetésnél, Wc-zésnél, öltözködésnél. ha pl. óvónőhiány van, beáll helyettesíteni, altatni, mesét olvasni délután. A takarítás elvileg nem az ő feladata, de ha pl. bepisilt egy gyerek és nem volt ott a dajka, akkor a pedagógiai asszisztens segít. De pl. mosdó, csoportszoba takarítás nem az ő feladatköre. Hivatalosan a munkaköre az hogy az óvónő ,,jobbkeze legyen" de a feladatkör tényleg intézményenként változik/változhat. Ezzel a képesítéssel egyébként iskolába is lehet dolgozni, ott inkább irodai feladatok vannak, néha helyettesítés, foglakozáshoz dolgokat összekészíteni, kivágni, ragasztani, vagy az elsősöknél segíteni pl. technikaórán, esetleg ha kísérni kell őket valahova (kiállítás, orvosi vizsgálat, kirándulás). Az órai segítség igaz az óvodánál is csak ott ugye pl. technika óra helyett foglalkozás van. Én most suliban dolgozom, jobb mint az óvodában, kötetlenebb, nem tartozom egy osztályhoz sem, de a tanárok hálásak a segítségért, oviban anno sokszor irigyek voltak, hogy miért az x csoportba megyek miért nem hozzájuk az y csoportba de ez is emberfüggő, máshol nagyon kedvesek az asszisztensekhez...A 46 szabadnap itt is jár, és ilyen hosszú nyári szünet, mint az iskolában sehol máshol sincs. Óvodában van de a nyári ügyelet miatt jóval kevesebb. Az iskolai nyári ügyelet jóval rövidebb, nem is kell a gyerekek alá pakolni mindent, elég nagyok (mosdót egyedül használják, evésnél sincs gond).

A pedagógiai asszisztensi munkakör kevésbé fizikai munka mint a dajka.


Egyébként nem tudom hány éves vagy, de ha megtetszik a szakma, érdemes elvégezni levelezőn az óvónőit a főiskolán. Az asszisztensinél ugyanis csak akkor van béremelés ha a minimálbért emelik minden év elején, és ilyenkor ez is arányosan nő (nem sokkal, pár ezer Ft-tal talán). Óvónőinél 3 év után van már egy rendesebb emelés, ha jól tudom. Plusz napi 6-6.5 órában dolgozol (igaz, a foglalkozásokra otthon fel kell készülni), van egy rendes szakmád, van lehetőség továbbfejlődni, illetve később külföldön is elismerik (max. csak valamilyen kisebb vizsgát kell letenni, ezt ismerőstől tudom, ők Németországban vannak).

2020. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!