Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van jelentős különbség nappali...

Van jelentős különbség nappali- és esti egyetemi kurzuson szerzett diploma közt?

Figyelt kérdés

Most pótérettségizek, jövő tavasszal jelentkeznék az ELTE informatika karára programtervező informatikus képzésre, viszont néztem a Felvi-n, hogy legutóbb 395 pont kellett a bejutáshoz, ami nekem nem igazán lenne meg. Kalkulátorok szerint ha jól megy a szóbeli is most így novemberben, plusz az emelt angol érettségi 60% miatt megszerzett nyelvvizsga mellé szerzek mégegy B2-t, akkor olyan 350-370 pont között lennék.

Néztem, hogy estin azt hiszem 305 pont kellett a bejutáshoz, azt így simán tudnám hozni, viszont azt szeretném megtudni, hogy az estin szerzett diplomával hátrányból indulnék a munkaerő piacon a sima nappali alapképzésesekkel szemben, tehát érdemes lenne inkább Szombathelyre leköltöznöm az ottani, alacsonyabb ponthatáros képzés miatt?



2020. nov. 5. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Elvileg nincs. Ugyanazt kell tanulnod, sok helyen ugyanazok vizsgáztatnak.
2020. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Ha esetleg valaki oda jár és tudna bármi konkrétumot mondani, azért nagyon hálás lennék. :)

2020. nov. 5. 20:06
 3/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Jogilag nincs.

2. Technikailag lehetetlen leadni/megtanítani az anyagot nappalis terjedelemben, legfeljebb számonkérni, de azt meg pont emiatt nem teszik nappalis terjedelemben, mert akkor az évfolyam 90%-a elvérezne.

Én levelezőn végeztem a villamosmérnökit, és olyan 2/3-ra saccolom az anyagot. Nagyon sokat kell tanulnod majd az órákon kívül tanári segítség nélkül, de ez áthidalható.

Egy ismerősöm végzett estin. Jól akart ranulni, azt is tette, és semmilyen hátrány nem érte az ELTE-s estis programozósdiplomája miatt. Most szarrá dolgozza magát, és jó pénzt jap érte.

2020. nov. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi érdekelne?
2020. nov. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!