Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tudni a járműmérnöki...

Mit kell tudni a járműmérnöki előtt?

Figyelt kérdés

A BME-n szeretnék tovább tanulni jármű- vagy gépészmérnöknek (még nem döntöttem el).

Az lenne a kérdésem, hogy mielőtt felvesznek a járműmérnöki karra,milyen "alaptudás" kéne. Tudom, hogy matek, meg fizika - ez jól is megy-, de gondolom ezek mellett azért kéne tudni valamit az autókról is.

Szerintetek mennyire kell érteni az autókhoz az egyetem előtt?



2020. nov. 7. 11:35
 1/2 anonim válasza:
47%
Ritka az, aki nem szimpla érettségivel jön, sima gimis tudással. Azt írtad a matek és a fizika jól megy, ezen kívül kezdetben nem is lesz másra szükséged, minden tárgyat az alapoktól kezdenek. Átvirrasztott éjszakákra azért készülj, meg persze legyen sok akaraterőd, és minden rendben lesz. Sok sikert!
2020. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, ha két emelttel mész (matek-fizika) és mindkettő legalább 80% körülire sikerül, illetve vannak alapszintű kémiai ismereteid, akkor nagy meglepetés nem érhet.
2020. dec. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!