Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmelweis egészségtudományi...

Semmelweis egészségtudományi kar, védőnő szakiránnyal kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Másodéves hallgató vagyok a Semmelweisen, egészségügyi szervező szakon (EKK). Azonban ebben a félévben azt a döntést hoztam, hogy valószínűleg átjelentkeznék védőnő szakirányra. Tudom, hogy minden évben 200 kérdés jön a különböző karokkal kapcsolatban...de kiváncsi lennék friss véleményekre, tapasztalatokra. Leginkább az érdekelne, hogy milyenek az oktatók, a légkör stb. Milyen gyakorlatok vannak? Illeve, ami külön érdekelne, hogy vérvételt kell-e gyakorlatban csinálni? (Ez lehet, furának tűnik, és mielőtt megkapnám, hogyha ettől undorodok, akkor minek választom stb..; egyedül ettől tartok, meg tudnám csinálni, de a vérvételtől önmagában rosszul vagyok (vértől nem), boncteremben voltam tehát ilyenekkel nincs gond, csak külön ez)

A döntésem még nem 100% fix ezért szeretnék minél több ember véleményét meghallgatni, főleg olyanokét, akik oda járnak és szívesen mesélnek. Sajnos közvetlen környezetemben nincs ilyen ember.

Kérem szépen, hogy olyan válaszolók, akik anniyt írnak, hogy "mindkét szak büfé szak" vagy "legyél inkább orvos", inkább ne is írjon. Számomra a védőnői szakma egy szép hivatás, és inkább csinálok valamit szívből, mint, hogy később szenvedjek olyannal, ami talán többet keres, de nem élvezem. Köszönöm előre is a segítőszándékú válaszokat!



2020. nov. 8. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Hát, állásod az tuti lesz, viszont pénzed ebből nem nagyon. Ha van szülő / férj, aki eltart egész életedben, akkor hajrá.
2020. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár a kérdésem inkább a képzésre vonatkozott. Konkrétan a Semmelweis egyetem védőnő képzésre lennék kiváncsi. A kérdésem egyik része se arra irányult, hogy mennyit keresek majd ezzel a jövőben. Ha arra szeretnél kilyukadni, hogy véleményed szerint ne váltasak, akkor megértem csak akkor légyszíves azt írd. Mert nem volt olyan kérdésem, hogy mennyi fizetést fogok kapni, ha ezt végzem el. Emellett a képzés mellett más továbbképzést is tervezek majd elvégezni ezért nem is tértem ki erre a kérdésemben. :)
2020. nov. 10. 09:33
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok. Vannak piacképes mesterképzesek, amiket a szervezőire lehet építeni, de a védőnőire nem. Én értem, hogy érdekesebb az anyag, meg cukik a babák, de ha már egyetem, én azt választanám, amiben több a pénz. Vagy ha szervező semmiképp, akkor a szülésznőivel is jobban jársz sokkal, mert ők kapnak borítékot.
2020. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, ha tudsz mondani példét mesterképzésre, amire gondoltál, azt is megköszönöm! Csak ötletként, hátha megtestzik, mert alapvetően nem tudok sajnos ezzel egyetérteni.
2020. nov. 11. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csakca boríték a lényeg! Azt a korrupciót próbálják kiirtani most. Szerintem kérdezz meg szimpatikos sote-s védőnö hallgatókat. Ők jobban tudják,mint mi itt,akiknek többnyire fogalmunk sincs egy most menő képzésről. Menj oda a védőnő szakosokhoz és beszélgess!
2020. nov. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is egyetértek ezzel a nézettel. Illetve szerintem nem csak a szülésznők kapnak zsebbe...védőnőről is hallottam már, aki kapott. Nyilván nem bent, hanem mondjuk egy látogatásnál. Próbálom megfogadni a tippet, bár ebben a helyzetben elég nehéz, hogy itthonról tanulunk.
2020. nov. 17. 08:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja,bocs. Akkor írj rá olyanra,aki szimpi volt élőben.
2020. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!