Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sze Apáczai tanító képző?...

Banna97 kérdése:

Sze Apáczai tanító képző? Alkalmassági?

Figyelt kérdés

Szeretnék kérdezni olyantól, aki oda jár vagy más tanító képzésre járótól.

Milyen az alkalmassági vizsga? Mennyire nehéz? Azt tudom, hogy van ének, testi, beszéd, és egészségi alkalmassági is, de egy kicsit bővebben érdekelne.



2020. nov. 10. 13:12
 1/1 A kérdező kommentje:

Szia!

Nemtudom aktuális e még, de én nemrég voltam alkalmasságin ugyanitt.

A helyzet miatt online volt tartva.

Beszéd alkalmassági: felolvastam egy verset ennyi volt.

Ének: 5 népdallal és 10 gyermekjátékdallal kellett készülni. Ebből egyet kértek hogy válasszam ki énekeljek el. Ha jól sikerült akkor nem is kérnek többet.

Tesi: 32 ütemű gyakorlatot kellett bemutatni, erről előzetesen ők küldtek egy videó anyagot ami alapján simán meg lehetett tanulni egy kis gyakorlással.


Egyébként a tájékoztatóban mindegyikhez voltak kritériumok:

Beszéd: kizaró ok a raccsolás, jó artikuláció stb, de nálam abszolút nem kötöttek bele semmibe lényegében ha tudsz egybefüggően szöveget olvasni nem hadarva az nekik tökéletes.

Ének: ritmusérzék, ritmusok visszatapsolása, szolmizálás. Ebből nálam szintén nem kértek semmit csak azt az egy dalt.


Remélem segítettem, ha pedig esetleg most szeptemberben kezded, akkor itt egy leendő szaktárs!:)

2021. júl. 17. 13:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!