Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki jogi karon tanul/tanult,...

Aki jogi karon tanul/tanult, milyen követelménnyel vették föl?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érettségi előtt állok és elhatároztam hogy jogot szeretnék majd tanulni. Az lenne a kérdésem hogy jól értelmezem-e azt a követelményt, hogy kötelezően kell legyen egy latin érettségim ahhoz, hogy tudjak felvételizni a karra? Megnéztem a felvi oldalán és így sikerült értelmeznem, viszont gondoltam rákérdezek, ti gondolom többet tapasztalatok belőle. :) Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. nov. 13. 01:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem jogon tanulok, de van ott több ismerősöm, és 100%, hogy nem kellett latin érettségi. Ezt az infót hol olvastad? Én csak ilyet találtam az ELTE esetében az idei felvételiről:

[link]

2020. nov. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]

Itt olvastam. Csak úgy értelmeztem hogy kell kötelezően egy töri érettségi és egy latin meg egy magyar nyelv, aztán egy választott nyelvi érettségi.

2020. nov. 13. 03:32
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
A történelm kötelezően beleszámít, de utána ott a vagy-vagy felsorolás. Aki jogásznak készül illene tudni értelmezni egy szöveget.
2020. nov. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy meg fogom kapni. A töri után ott van hogy és, utána a két tárgy é utána a vagy, ami gondolom azt akarja jelenteni hogy még egy plusz válsztott nyelv. Azért tettem fel pont a kérdést mert számomra kétértelmű és hogy tisztázzam ami oda van írva. Mivel egytetemi szak, gondoltam követelmény hogy ne vegyenek föl akárkit.
2020. nov. 13. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell latin érettségi vizsga, ez csak lehetőség, latin érettségire kapsz pontot, vagy a felsorolt egyénekre. Jogi szakszavakat úgysem tanulnal középiskolában. Majd megkapod szépen egy félév tanulás után a középfokú nyelvvizsgatesztet kollokvium címszó alatt. A második félév még szörnyűbb latinból (is). és akkor ez csak egy tölteléktárgy volt (anno 23 éve ez ment). Tehát grammatikailag sokat segít a latin érettségi, de a lexika miatt fel kell venni az ezzel rendelkezőknek is a tárgyat, max. haladó csoportba kerülnek latinból. Felvételhez tehát nem feltétel...
2020. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*egyenekre=egyebekre. Autocorrect volt a hibaforrás.
2020. nov. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy ha jót akarsz magadnak elfelejted a jogot, a néhai presztízséből él ez a szakma, közben anyagilag, elhelyezkedés ügyileg, munkahelyi környezet szempontjából a béka segge alatt van. Én sajnos lediplomáztam belőle de gyűlölöm minden percét.
2020. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választokat. 7-es, mikor diplomáztál le belőle? Sikerült végül elhelyezkedned vagy már nagyon telített a piac? /:
2020. nov. 14. 00:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az általad linkelt oldalon is "vagy" van a latin, a magyar és a nyelvek között, csak nem olyan szépen középen, mint a többinél. Tehát a töri a kötelező, plusz ezen kívül kell egy a felsoroltak közül. Valamelyiket muszáj emelt szinten. A töri, a magyar és egy idegen nyelv ugye egyébként is kötelező érettségi tárgyak, úgyhogy szerintem elég ritkán választja valaki csak úgy a latint.

Hetesnek: attól még, hogy te nem szereted, ne beszélj le róla embereket. Persze az fontos, hogy a kérdező tudjon a negatívumokról is, de más szakmáknak ugyanúgy vannak hátrányai. Az én ismerőseim között is van, aki szereti, de olyan is, aki nem, ez teljesen egyénfüggő.

2020. nov. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
7: Nem értek Veled egyet. Nekem az első diplomám 2002-ben lett, a jog 2010-ben, én sosem bántam meg. Egy félévet voltam munkanélküli összesen. Inkább túl sokan kapkodnak a munkám után, de én szeretem nagyon. A telítettség egy dolog, jó jogász mindig csak mutatóba lesz, akkor is, ha az ME szerint “annyi jogász van, hogy Rajnát lehet vele rekeszteni.” Megfellebbezhetetlen szakembert féltucatot ha láttam életemben, pedig academic körben mozgom.
2020. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!