Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes elgondolko...

Szerintetek érdemes elgondolkozni a diákhitel felvételén? Van olyan eset, amikor érdemes lehet felvenni vagy pedig mindenképpen el kellene kerülni?

Figyelt kérdés

Tavasszal fogok végezni az alapszakommal (nyelv) és gondolkozom a továbbtanuláson. Viszont a helyzetet megnehezíti az, hogy ezzel a képzéssel már 6 félévet elhasználtam, így marad összesen 6 államilag támogatott félévem. A szüleim maximálisan támogatnak engem, ugyanakkor egyes képzések esetében a tandíjat nem tudnák kifizetni és az is kérdéses, hogy én elő tudnám-e teremteni magamnak azokat az összegeket. Úgyhogy így jelentősen leszűkül a lehetőségeim listája, de mégis ott van a diákhitel lehetősége. Én mindig úgy gondolkoztam róla, hogy soha, de soha nem fogom felvenni, mert nem szeretném adóssággal kezdeni az életemet, ez teljesen bizonytalan stb., de most mégis gondolkozom rajta. Viszont azt is látom, hogy az engem érdeklő szakok egyáltalán nem a jól fizetett és piacképes kategóriába tartoznak, tehát nem valószínű, hogy könnyedén vissza tudnám fizetni a hitelt.

Gondolkozom tanárin, de az alapból osztatlan képzés (min. 10, de inkább 11-12 félév) és 500ezer forintba kerül egy félév. Gondolkozom művészeti képzéseken is és érdekel a művészetterápia (itt mondjuk vannak osztatlan és osztott képzések is), de ott ismét nagyon drága a tandíj. Valamint vannak olyan területek is, ahol elviekben szükség van a mesterre is (pl. építészmérnök) és az már megint nem férne bele a felhasználható féléveimbe. Sajnos olyan szakok nem érdekelnek, amik úgymond biztos jó keresetet biztosítanak... Azon is gondolkozom, hogy folytatom a jelenlegi szakom mesterén vagy keresek valami olyasmit, ami tuti belefér a fennmaradó 6 félévbe, de azt sem szeretném, ha csak emiatt olyasmire adnám a fejem, amit egyébként egyébként annyira nem szívesen csinálok.


2020. nov. 14. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:
58%

A tandíjas diákhitelt egyáltalán nem nehéz tanári fizetésből sem fizetni és kamat sincs rajta.

A kérdésre inkább tekints úgy, hogy megér-e neked pár millió forint kamatmentes hitel normális törlesztőrészlettel annyit, hogy azzal foglalkozz életed végig amit szeretsz? Mert szerintem még kamattal és rossz törlesztővel is megér ennyit a bolsogságom. Ennél jobb helyre nem tudnád elkölteni azt a pénzt, nem tudnal olyan dolgot venni, ami életed végéig elégedettséggel töltene el.

Fizetősön tanulni soha nem kellemetlen, mert tanulni nem szégyen. Ilyen esetben meg pláne nem, mert neked plusz tanulmányokhoz kéne.


Viszont szerintem jó döntés lenne, hogy amég vannak államis féléveid, addig nyaranta és suli mellett folyamatosan spórolj, mert annál kevesebb hitel kell majd. Egy év alatt egy félév ára (500ezer) nagyon könnyen megkereshető. Így mikor elfogynak az államik, már a féléveid majd felét tudnád fizetni önerőből. De ugye a fizetős közben is dolgozhatsz, így tényleg csak pár félévet kéne hitelre kérned.

Ha ez nem megoldható, akkor csak szimplán amennyit tudsz, tegyél el. Ha ez havi 10 ezer, akkor annyit tegyél félre. Miután felvetted a hitelt, akkor meg amit félre tudsz tenni, azzal kezdj el törleszteni.


De tényleg ne aggódj ez miatt, mert egy életen át tartó elégedettséget nem szabad eldobni, mert kellene pár milliós hitelt felvenned. Helyes az aggódás, de ez nem deviza hitel, itt nincs kockázat. Ott volt hatalmas kockázat, de az emberekkel a bankok ezt nem közölték, az apró részleteknek meg egy átlag ember nem nézett utána, szóval ott se a hitel volt a rossz, hanem a bankok. Jelen esetben a kölcsönt adó fél és a hitel is korrekt, szóval tényleg ne aggódj. Meg utána tudsz olvasni az apróbetűs dolgoknak is online, mindent le tudsz checkolni.

2020. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!