Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinformatikus tananyag?

BME mérnökinformatikus tananyag?

Figyelt kérdés

Vidéki mérnökinformatikus alapszak hallgatója vagyok, végzés közelében járok. Úgy érzem, hogy néhány területen hiányos az a tudás, amit az egyetemen kaptam, így szeretném őket fejleszteni. (Igazából kicsit bánom, hogy vidéki egyetemet választottam és nem a BME-t.) Az alábbi témakörökben mi az a hasznos és mély tudás, mely megszerzését mindenképpen javasoljátok, illetve hasznos volt az órákon is? Mit ajánlatok önfejlesztésre? Minek van haszna?

(1) Adatbázisok: szeretem ezt a témakört, szeretek adatbázis modellezéssel, lekérdezésekkel foglalkozni, és ezt a tudásomat szeretném bővíteni, és minden, ami az alap műveltséghez tartozik (karbantartás, stb. leginkább postgresql, mssql, oracle irányban).

(2) Mesterséges intelligencia (machine learning, deep learning + matematikai háttér + data science): minimális alapokkal találkoztam, de merre érdemes elindulni mélyebben?

(3) Hálózati ismeretek: Tanenbaum könyvvel találkoztam egy keveset, de leginkább CISCO anyaggal, amit túl specifikusnak érzek, és nem igazán érzem, hogy jó alapműveltséget kaptam a területen.


(4) Illetve mi volt az a tárgy, tananyag, terület, ami a leghasznosabb volt a képzéseteken számotokra? (Akár jó oktató vagy egyéni érdeklődés miatt.)


Szoktam használni a keresőt, és tudok a VIK Wiki létezéséről is, most személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy kinek mi volt hasznos, illetve mit tud ajánlani, és mennyi volt az, amit az egyetemen kapott? (Volt-e mélyebb alapozás, stb.) Az is rendben van, hogy ez pont az a szakma, ahol a papír nem minden, és nem is jelent feltétlenül sokat... szimplán csak a gyengébb (vagy más területre fókuszáló) képzésem akarom kompenzálni, hogy biztosan ne érezzem magam lemaradásban. :)


Köszönöm a segítségeteket! Jöhet bármilyen más anyag az internet nagyvilágából, ami nektek bevált vagy más egyetemről is írhattok. Bármilyen mesterképzéses anyagra is nyitott vagyok.



2020. nov. 17. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Az alábbi témakörökben mi az a hasznos és mély tudás, mely megszerzését mindenképpen javasoljátok, illetve hasznos volt az órákon is? Mit ajánlatok önfejlesztésre? Minek van haszna?"

Röviden, az, ami érdekel, illetve foglalkozni akarsz vele a jövőben. Ha pl. mobil applikációkat akarsz fejleszteni, akkor nem igazán fog kelleni mesterséges intelligencia, vagyis neked felesleges elsajátítanod mélyebben.


(1): Ezt viszonylag alaposan tanítják, több tárgy is adatbázisokkal foglalkozik különböző technológiák mentén, szóval akit érdekelt az elég mélyen elsajátíthatta.

(2): Bsc-n csak 1 darab tárgy foglalkozik vele, ami ilyen alapozó/bevezető típus. Ha valakit jobban érdekel, akkor azért már Msc-re kell mennie.

(3): Szerintem ezt nem tanítják jól. Elsősorban elméleti tudásra fúkuszálnak és nagyon kevés tényleges gyakorlat van, szóval ezt a kötelező tárgyakból szerintem nehéz elsajátítani.

Ehhez tartozik egy specializáció, amiről én nem tudok sokat, ott lehet, hogy gyakorlatiasabban tanítják.

(4): Mindenkinek az, amit érdekli.

Itt találod a tantervet: [link]

2020. nov. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Udemy, edx, coursera. Esetleg nézd meg ezeken a képzéseket.
2020. nov. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!