Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolás és betegellátás -...

Ápolás és betegellátás - szülésznő/ápoló szakirány vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén érettségizem és az alábbi szakok érdekelnek. Az alap koncepció az lenne, hogy újszülöttekkel, csecsemőkkel, akár kisebb gyerekekkel foglalkozzak, vagy legalábbis részei legyenek a munkámnak.

Több kérdésem lenne a fentin kívül:

- Melyik egyetemen “érdemes” elvégezni őket, hol a legjobb a légkör? (teljesen mindegy merre van, én nyitott vagyok a “költözésre“ és szeretem a vidéki életet - Pesti vagyok)

- Ha ápoló szakra megyek és Adj Isten!! végzek is, akkor dolgozhatok kifejezetten újszülött, szülészeti osztályon? Vagy kell pár év tapasztalat, hogy én itt válogassak a részlegek között?

- Ha szülésznő szakra megyek, lehetek csak asszisztens, vagy osztályvezető akár?

- Levelező szakon “megéri” ezeket elvégezni? Nem ad kevesebb tudást? Itt konkrétan a Semmelweis-re gondolok, mert nekem az tökéletes lenne, ha egy hónapban csak egy hetet kéne bejárnom. Hozzáteszem nem azért, hogy a hónap többi részében henyéljek.

- Illetve a szakmai gyakorlat, hogyan zajlik? Főleg a szülésznőnél érdekel...Beállsz egy szülésznő mellé asszisztálni az elején még, majd az idő teltével egyre nagyobb felelősségű feladatokat végzel el?


Köszönöm mindenkinek aki szán rám egy kis időt és segít nekem a kérdések megválaszolásával!!



2020. nov. 18. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ápolóként és szülésznőkent is dolgozhatsz csecsemőosztályon.

A nappali képzes praktikusabb, ha nincs előképzettséged. A levelezőn ledarálják a lényeget, de nem fogod megérteni.

Mind2-vel lehetsz osztályvezető is, asszisztens is.

Gyakorlaton (szülésznő szakon) eleinte alap dolgok, pl. ágyazás, vérnyomásmérés, vérvétel. Aztán fokozatosan egyre több. Különböző osztályok munkájába bekapcsolódsz. Szülőszoba gyakorlaton szülésvezetés is benne van természetesen, nyilván felügyelet mellett.

2020. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!! Te hol tanultál és mit?
2020. nov. 19. 16:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pte-n.

És munka közben voltak beosztva hozzám gyakran szülésznő, ápoló, mentőtiszt hallgatók gyakorlatra.

2020. nov. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!