Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiknek éri meg jobban...

Melyiknek éri meg jobban továbbtanulni így? Eléggé kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Megy a matek és a fizika emelt szinten, viszont az informatikát nem szeretem. Így kizárásos alapon maradt pár szak: a gépészmérnöki, építészmérnöki és a közlekedésmérnöki. Melyiknek éri meg szerintetek most továbbtanulni, és miért? Mi alapján válasszak? Az alapszak után melyik merterszak a legjobb? Pár napja csak ezzel kapcsolatos dolgokat olvasgatok, de nem segít, ezért néhány személyes véleménynek nagyon örülnék.

18/L



2020. nov. 25. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Gépészmérnöki szakkal nem lehet mellélőni szerintem. Közlekedésmérnök szakról nem tudok sokat, az építészmérnökihez viszont felvételihez kell majd egy rajz alkalmassági vizsgát tenni, nem tudom mennyire erősséged a rajzolás.
2020. nov. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Matek szakon nem gondolkodtál esetleg? Vagy egy komolyabb közgáz szakon? (gazdasági és pénzügy-matematikai elemzés)
2020. nov. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Mechatronikai mérnök vagy villamosmérnök. Én ezeket választanám, ha ezek egyike se, akkor gépész.

De egyikkel se lőhetsz mellé, csak az előbbi kettőnek kicsit nagyobb jövője van a piacon

2020. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Építőipart mérnökként jó messzire elkerülném. Alacsonyabb bér, több elvárt munkaóra , akar hétvégén is, ès borzasztó munkakörülmények jellemzik.
2020. nov. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Annyit tennék hozzá, hogy gépészmérnökin is van informatika, illetve ismerősöm közgázos és neki is van. (PTE)
2020. nov. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Nézd meg a mintaterveket, ebből lehet látni, milyen tárgyak mennyire dominálnak.

Nemzeti pályaorientációs portálon lehet találni videókat, leírásokat, ahol bemutatják magát a munkát.

Mechatronikai mérnök, villamos mérnök valóban az élmezőnyben van munkaerő-piaci szempontok alapján. Gépészmérnök is nagyon jó. Építészmérnöki szakokat nem ismerem. De az érdeklődésedet is vedd figyelembe, ne csak a keresetet stb.

2020. dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én villamosmérnökin végeztem, és jelenleg is a szakmában dolgozom. Ha nem szereted az informatikát, akkor nem ajánlom, ugyanis a 2-2-2 félév programozás, digitális technika és informatika van. Valamennyi informatika manapság mindenhol van, de itt tényleg nem csak felhasználói ismeretek vannak (Excel, Word, tervezőszoftverek használata stb). Ráadásul egyetem után még így is sok mindent kellett ezekhez hozzátanulnom.


A másik kettő közül a gépészről több jót hallottam.

2021. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!