Hogy zajlik a táv-vizsga ?

Figyelt kérdés
Első félévem főiskolán. El tudná valaki mondani ,hogy általánosságban hogy zajlik egy ilyen vizsga ? Tudom, hogy mindenhol más, de minden információ segíthet.
2020. nov. 25. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az iskola moodle oldalán keresztül teszt illetve képfeltöltéses írásbelik vannak nekem vizsgán és zh-k nál is.
2020. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a távvizsgák többsége a Moodle-n belül zajlik, illetve az ellenőrzés pedig Google Meeten történik. Vizsga alatt Meeten kapcsolatban kell maradnod végig a tanárral, bekapcsolt kamerával és bekapcsolt mikrofonnal, bár utóbbit, ha zaj van, akkor ki szokták kapcsoltatni. A kamerának általában téged kell vennie, de a tanár megkérhet arra például, hogy az asztalodat mutasd vizsga közben vagy hogy mutasd körbe a szobádat, de utóbbira még nálam nem volt példa. Máshol olyat is hallottam, hogy a képernyődet is meg kell osztani, nálunk viszont ilyen nincs.


Vizsga előtt még be kell mutatnod valamilyen személyigazoló kártyát, nálunk például a hallgatói kártyát, de ahol nincs ilyen ott gondolom a személyit vagy diákot szokták. A vizsgáztató jelezni szokta, hogy vizsga előtt hány perccel legyetek ott Meeten (vagy hát, ahol ti fogtok vizsgázni, igazából iskolája meg tanárja váltogatja), de ha nem jelzi, akkor olyan 5 perccel előtte szokás felcsatlakozni.


A vizsgák általában, ahogy írtam Moodle-n zajlanak, ahol általában a kérdésekre több válaszlehetőség van, és abból kell kiválasztanod a helyes megoldást, tehát ez nem nagy tudomány, de ha például a vizsga nagy része számolós, akkor lehet, hogy vizsga után a számolásokat le kell fotóznod és el kell küldened a tanárnak egy bizonyos időn belül (10-15 perc) vizsga után.

2020. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1-es vagyok nálunk eddig csak egy tanár jelezte hogy majd bekell kapcsolni vizsga alatt a kamerát bár szerintem a szerver nem fogja bírni mert még ha csak a tanárnak volt bekapcsolva a kamera akkor is gondok voltak nem hogy ha 50-60 ember felcsatlakozik.
2020. nov. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!