Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme középiskolát...

Van értelme középiskolát csinálni, ha az egész csak szenvedés, és kezd mentálisan is kicsinálni?

Figyelt kérdés

Hosszú idő után mentem vissza a középiskolába, mert kedvet kaptam ahhoz, hogy leerettségizzek, meg utána egyetemre menejek. Az ötlet onnan jött, hogy sok ismeretterjesztő könyvet olvastam, és azt gondoltam, miért ne tudnám megcsinálni?


Szóval visszaültem az iskolapadba, de már nehezményeztem a dolgokat ugyanis bár kevés volt a tananyag, de teljesen furcsa volt, hogy annyi mindent kell tanulnom. A matematikai és angol alapok teljesen kiestek, de azért valamennyire helytálltam.


A mentláis összeomlásom ott kezdődött, hogy online oktatás vette kezdetét, amit a tanárok többsége félvállról vesz. Egyre csak küldik az anyagokat, magyarázat szinte nincs, és a leckék csak halmozódnak, halmozódnak és halmozódnak. Mondanom sem kell, hogy dolgozni már nem tudok, mert ezt a hatalmas tananyagot magamban én, aki kiestem az iskolai ritmusból nem tudom feldolgozni.


A fizika tanár csak küldi és küldi a feladatokat anélkül, hogy elmagyarázná. Majd most kitalálta, hogy dolgozatot irat. Semmit nem magyarázott el, de dolgozatot irat, amiből semmit nem értek. Az angol ugyanez. Egy nyelvet tanítani kellene, de folyamatosan jönnek az új anyagok/feladatok pár szavas kommentárral. Fogalmam sincs már hol járunk angolból, teljesen szétcsúszott minden. A matematika tanár egy fokkal jobb, csak ő meg azt hiszi, hogy 1-2 óra elég egy teljes témakör feldolgozásához.


Vagyis mi történik?


Folyamatosan halmozódnak az új anyagok magyarázat nélkül, és előszeretettel fenyegetnek dolgozatokkal.


Az osztálynak már csak kis része aktív. És alattam is rezeg a léc, túl sok ez nekem, kezdek összeomlani.


2020. nov. 27. 09:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyébként estin tanulok még.
2020. nov. 27. 09:50
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Ilyenkor mindig eszembe jutnak a szüleim szavai "neked csak tanulni kell!". Hiába mondtam, hogy ez már nem az, mint nekik. A tanárokat sem hibáztatom, rengeteg tananyagot kell leadniuk kevés idő alatt, magyarázni nincs idő. A távoktatás meg hab a tortán.

A nehézséget nekem a matek okozta. Jártam korrepetáló tanárhoz is, de vért izzadtam a kettesért, érettségi után közösen sírtunk az osztállyal, annyira örültünk annak a 27-30 pontoknak (25-től volt kettes).

De ettől te még nem leszel előrébb, meg kell csinálni, és kész. Korrepetálóhoz menj el, hogy fel tudj zárkózni, rengeteget segít.

2020. nov. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem magántanárra.
2020. nov. 27. 10:06
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Hat mit vartal? Hogy konnyu lesz? Hány eves vagy?

Nem bantasbol irom de az érettségi elég szukseges dolog. Én is utaltam, rossz osztalytarsaim voltak, mindrn delutan aludtam annyira lefarasztott a suli mégse hisztiztem es megcsinaltam. Most egyetemista vagyok 3x vagy 5x annyit tanulok mint középsuliba es megis SOKKAL boldogabb vagyok es sokkal jobban szeretem.

Erettsegi nelkul nem tudsz semmit sem csinalni. Felsooktatasrol meg ne is beszéljünk nélküle. Tehát a kerdes inkább az hogy kibirod e,hogy aztan az almaidat kovesd?

Probalj meg arra gondolni hogy mi lesz a végén. Hogx megkapod a papirt ott hagyhatod az egesz sulit, aztan egy jo egyetemre elmehetsz. Bar nekem nagyon ugy nez ki hogy csak egy légből kapott otlet es nincs motivaciod.

2020. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4


Ugyanmár te könnyen beszélsz, hiszen nappalis voltál, ahol részletesen kibontottak egy tananyagot. Heti 5-ször jártál iskolába, ahol délután 4-5-ig ültél. Persze, hogy volt idő egy tanyagot feldolgozni a tanárokkal.

2020. nov. 27. 10:12
 6/14 A kérdező kommentje:

#4


Negyeske, te fel tudod azt fogni, hogy milyen az, amikor - új tananyag! - a bonyolult fizikai számításokat küldik, és elvárják, hogy old meg magad? Aztán meg számon kérnek.


Fel tudod azt is fogni az agyaddal, hogy milyen az, amikor úgy küldenek angol nyelvi feladatokat, hogy nincs hozzá magyarázat?


És mindezt egyszerre, szóval ne duggorj itt, mert nappalin rohadt egyszerű minden. Persze, hogy te leérettségiztél.

2020. nov. 27. 10:16
 7/14 A kérdező kommentje:

"Erettsegi nelkul nem tudsz semmit sem csinalni"


Ez is hülyeség. Majka millomos lett, és nincs érettségije.

2020. nov. 27. 10:18
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Magántanár nélkül én sem bírnám megcsinálni. Valami segítséget szerezned kéne, hogy belerázódj. Az angol mondjuk pont olyan, ami szerintem ragad rád, ha akarod. Neten is rengeteg ingyen lecke van. Ha már angol feliratosan nézel filmet annyi minden rádragad anélkül, hogy akarnád... ott a szókincsed bővítheted, de először a nyelvtani alapokat tanuld meg ami az angolnál, a magyarhoz képest lófütyi.

A matek, fizika, stb. ezek húzósabbak.

2020. nov. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nincs magántanárra pénzt.


És mentálisan teljesen kicsinál. Esélyes, hogy feladom.


Hogy írjak dolgozatot olyan számításokból, amik el sincsenek magyarázva? Áhh...

2020. nov. 27. 10:28
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen hozzáállással ne is próbálkozz, ne haragudj. Megértelek, én is kilennek idegileg, de nem hinném hogy ne tudsz annyi tudást összeszedni innen-onnan hogy a kettest megcsináld. Tanártól kérdezni se szégyen. Ott az internet, minden fent van. Vannak fórumok, ahol tudsz kérdezni. Gondolom vannak ismerőseid, akik már leérettségiznek. Ennyit tudok segíteni, megcsinálni senki nem fogja helyetted.
2020. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!