Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a pszichológia szak?

Milyen a pszichológia szak?

Figyelt kérdés

Mennyi óra van? Mennyire kell sokat tanulni? Hány év, mire az ember elkezdhet dolgozni? Mikre lehet szakosodni, és hány év után? Milyen tárgyak vannak?


Köszönöm előre is!



2020. nov. 28. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Nem gondoltál arra, hogy fel kéne keresni, mondjuk az ELTE, vagy a Pázmány honlapját?

Például:

[link]


Vagy:

[link]



Utóbbit ajánlom.

2020. nov. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

1-es vagyok.

Vagy a PTE


[link]

2020. nov. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi!

illetve ezt találtam: az MA képzéshez ki kell tölteni egy egászségügyi lapot, amin szerepel a tüdőbetegség is, ami nekem van. Ez kizárja, hogy pszichológus legyek?

2020. nov. 28. 00:47
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

De miért az MA-t nézed mikor először az alapképzés kell??

2020. nov. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


ELTE pszichológia BA-n vagyok harmadéves. Nem mondanám, hogy túl sok óránk van, ráadásul előadásokra nem is kötelező bejárni, tehát tudsz szelektálni mi érdekel és mi nem. Jártam másik egyetemre, ott egy félévben kétszer ennyi órám volt.


Az eléggé személyfüggő és tárgyfüggő, hogy mennyit kell tanulni. Vannak, akik tanulnak egész félévben, vannak akik csak vizsgaidőszakban. Szigorlatokra nyilván érdemes több időt rászánni, 1-2 hetet, a többi vizsga pár nap tanulással simán hozható.


Dolgozni már a BA diplomáddal is tudsz, HR területen vagy olyan helyen, ahol nem nézik milyen diplomád van, csak legyen. Igazából pszichológusként az MA elvégzése után tudsz majd, de a mester után megéri még elvégezni a szakképzést is, ami szakiránytól függően 2-4 év, aztán még ha pszichoterapeuta akarsz lenni, akkor az még a szakképzés után jön.


Ugyan a mesterszakon vannak specializációk (nálunk ELTE-n tanácsadás, fejlődés-és iskolapszichológia, klinikai, kognitív, munka és szervezet, szociál), de ez nem köt le téged sehova, mert a diplomádba csak az fog bekerülni, hogy okleveles pszichológus. Bármelyik szakképzést választhatod ezután és úgy leszel szakpszichológus (ezeknek nézz utána, van többfajta képzés, általában ezeket már saját magadnak kell fizetni és munka mellett végezni).


A tárgyakat sem szeretném felsorolni, mert szinte minden egyetemnek fent van a tanterve a honlapjukon, vannak alapozótárgyak (pl. Anatómia, statisztika, filozófia) és vannak már speciálisabb tárgyak (pl. Felnőtt és gyermek klinikai pszichológia, egészségpszichológia, viselkedéselemzős készségtárgyak), és van a 4 fő tárgy, amelyekből szigorlatozni kell, ezeket több félévig tanuljuk: szociálpszichológia, fejlődéspszichológia, kognitív pszichológia, személyiségpszichológia.


Én nem tudok ilyesmiről, hogy tüdőbetegség kizárná, kivéve talán ha valami állandó fertőző betegség, de kérdezz utána inkább valamelyik TO-n.

2020. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Alapszakon nincs szakosodás. Mesteren lehet menni több irányba is. Jellemzően a kognitív, a szervezet-munka és a klinikai-egészség szakirány van, de ha jól tudom, nem csak ennyi a felhozatal. Ezek mesterszakok, a szakirányú továbbképzésekből és a terápiás-módszertani képzésekből meg van egy csomó, általában msc-s papírral lehet rájuk külön jelentkezni, ott én még nem láttam nem fizetős képzést.


Első évben nekem reggeltől estig volt órám, aztán ez folyamatosan lazult. Van csomó pszichológiai tárgy (ki a fsz gondolta volna), anatómia/élettan, statisztika és egyéb módszertani tárgyak és terepgyakorlat (jegyzőkönyvek, személyes adatfelvétel elsősorban kisgyerekekkel, 1-1 egészséges felnőttel).


Amúgy jó lenne, ha jól átgondolnád ezt a szakot, én pl későn jöttem rá, hogy nincs pénzem képezni magam, esetleg majd egyszer hobbiból elvégzek egy kutyaterápiás képzést, de egyébként már szarok az egészre, keresem olyasmivel a kenyerem, amivel nem halok éhen 10 év tanulás után sem.

2020. nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!