Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi ösztöndíjat kaphatok?

Mennyi ösztöndíjat kaphatok?

Figyelt kérdés
Kilencedik -> technikumra gondolok. Úgy hallottam, ha megvan a 4,51 átlag már többet kapunk, mint 8000,de pontosaan mennyi az a több? Megpróbáltam utánakeresni, de sehol sem találtam semmi információt. Előre is köszi a válaszokat!

2020. dec. 1. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nemrégiben láttam egy technikusi felvételes tájékozatót. Ott azt írták, hogy:

9-10 osztályban a minimálbér 5%-át adják meg

11-12-13. osztályban pedig, ha az előző évi átlag:

-2.00-2.99 között van az átlaga akkor minimálbér 5%-át

-3.00-3.99 között van az átlaga, akkor minimálbér 15%-át

-4.00-4.49 között van az átlaga, akkor minimálbér 25%-át

-4.50 felett pedig a minimálbér 35%-át



Mivel minden évben változik a minimálbér, így kb idén ez az összes 4,50 felett 59000-60000 forint. Viszont 6 igazolatlan hiányzásnál ugrik az fent maradó tanévben jövő ösztöndíj is.

2020. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
HAVONTA? :O Egyetemeken se kapnak ilyen ösztöndíjat xd
2020. dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

#2 Igen, havonta. Sokkal jobban járták (egyedül) anyagilag a feljövő rendszerben lévő diákok, mint akik még a "régiből" maradtak meg. Én ugyanúgy technikusin tanulok 4+1-es képzésben. Most tizenharmadikosként kapom a minimálbér 24%-át 10-12 gyakorlati nap után, úgyhogy nincsenek plusz juttatásaim(ez kb 30 ezer forint, amiből a bérlet havonta kb 6 ezer forint).


#1

2020. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!