Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek magammal középisko...

Mit kezdjek magammal középiskola után?

Figyelt kérdés
Életem során az informatika és a történelem érdekelt a legjobban. Eleinte informatikus akartam lenni, viszont az évek alatt rájöttem, hogy ez nekem nem fog menni, mert nem is nagyon szeretem a matematikát és nagyon tehetségem sincs hozzá, ezért nem valószínű hogy el tudnám végezni az informatikai képzéseket. A történelem érdekelt mindig is és nagyon szeretem, viszont abból nem igazán lehet megélni. Nézegettem még szakokat és a gazdaságtudoményi szakok tetszettek meg. Mennyi matek kell a gazdaságtudományi szakokhoz? Szerintetek ha nem vagyok annyira jó matekból mennyire tudnék érvényesülni?

2020. dec. 7. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell olyan szintű matek mint egyesek képzelik.
2020. dec. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nekem közepes matekkal sikerült bekerülni. Én is féltem az elején, de úgy érzem jó döntést hoztam és eddig sikerült teljesítenem.
2020. dec. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Én villamosmérnöknek tanulok. A matekos tárgyakon már túl vagyok, egész jó eredménnyel, nem jelentett nagy kihívást. Középiskolában 3-as voltam szinte mindig, érettségim 2015-ben 92%-os lett középfokon. Sosem volt kedvencem a matek, nem is utáltam, de így is tudtam teljesíteni. Szóval még egy mérnökin sincs nagyon komoly matek.
2020. dec. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom hogy ne kapkodd el a döntést, akár elmehetsz dolgozni is egy évig, közben esetleg egy nyelvvizsga+ beszélni szakmabeli emberekkel, hogy nekik mennyire jött be a szakmájuk, boldogok-e vele. Nem szabad elkapkodni, mert csúnya vége is lehet. Kiégés például. És ne csak tárgyak alapján gondolkodj, van egy csomó szakma amiről lehet nem is tudsz és éppen azzal lennél boldog.
2020. dec. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Hogy tetszene az idegenvezetői szak? Csak azért gondoltam, mert szereted a történelmet, és akkor a magyar történelmi emlékhelyekről mesélhetnél mindig a turistáknak.Persze ehhez valamelyik idegen nyelvet nagyon jól kell tudni. Ezzel pénzt is lehet keresni.
2020. dec. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
5: láthatóan a világ változik. Olyan szakma kell, amire mindig szükség lesz. Az informatika a legjobb választás. Oda se kell olyan szintű matek, csak logikus gondolkodás.
2020. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az informatika lehet hogy a legjobb választás...olyan beállítottságú embereknek. De nem mindenkinek.
2020. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az idegenvezetőnél minden jobb választás. Hosszú távon nem fog belőle megélni.
2020. dec. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!