Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi történik akkor ha valaki,...

Mi történik akkor ha valaki, megnyeri az SZKT versenyt?

Figyelt kérdés
Valaki elmondaná, hogy hogyan van ennek a menete? Hány forduló van, ha valahol nyerek milyen hasznom származik belőle? Szakmai szempontból valami protekciót jelent egy ilyen helyezés? Szakácsnak tanulok, és szeretnék majd részt venni rajta. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2020. dec. 7. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

kap 50 érettségi pontot

kvázi bárhova felveszik utána

2020. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Kicsit kijavítanám az első kommentelőt!

Ha erre készülsz, akkor a szaktanárodtól kellett volna kapnotok versenykiírást, illetve szabályzatot. De, ha nem akkor a szakmasztár.hu-n megtalálod a versenyek fülnél, szakmákra bontva. Három fordulóból áll a történet területi válogatóból, válogatóból és döntőből. A területi válogatón egy konkrét szakmai vizsga írásbeli feladatlapot kell megírni, ami A, B, C feladatsorból áll, az A az elmélet a B a szakmai számítás a C pedig az élelmiszer ismeret, higiénia. Ha jól megírod a feladatlapot akkor az év végi írásbeli vizsga alól mentesülsz, jól megírni azt takarja, hogy elméletből 60%, szakmai számításból 60% és az össz. pontszámod üti a 180 pontot a 300-ból. A válogatóba tovább jutáshoz nem tudom mennyi a minimum pont. A válogatón idegen nyelven kell bemutatnod a húzott terméket, utána pedig elkészíteni egy adott tételt amit tartalmaz. Innen nem tudom mennyi a továbbjutáshoz szükséges minimum pontszám. De ezután a döntő van és nekünk a tanárunk úgy mondta, hogy a helyezés nem számít, de kapsz a felvételihez 30+ pontot, ha a döntőbe jutsz. Viszont aki ezt is megnyeri, nyilván ő lesz a szakma kiváló tanulója, de, hogy neki mi lesz a jutalma természetesen a teljes vizsga alól felmentést kap, ezen kívül nem tudom. Közben ne haragudj, de olvastam a kérdésed, hogy szakács, ez amiket leírtam ez a cukrász szktv-re igaz, de gondolom nem sokban terhét el a kettő. De egyébként te már végzős vagy, vagy 10.-es? Azért kérdezem, mert a szakácsok versenye január 14.-én lesz és hát elég combos a tanulni való.

Hogy honnan tudom mindezt? Énis épp erre készülök, csak mint írtam a cukrász részére. Sok szerencsét kívánok, ha a 2021. évire készülsz.

2020. dec. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nmnmnm válasza:
A szakácsoknak is ugyan ez van és mindenki teljes vizsga menteséget kap aki bejütött a döntőbe.
2022. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!