Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzésben részt vevő...

Duális képzésben részt vevő hallgatóktóktól kérdezem, hogy ti miket szoktatok csinálni a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Milyen munkaköröket szoktatok betölteni, illetve hogy néz ki egy munkanapotok?

2020. dec. 11. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Ez engem is nagyon érdekelne:(
2020. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Na röviden tömören összefoglalva (mezőgazdaság specifikus lesz kicsit):

Reggel 7-re megérkezek a telepre. Akkor a mérnökök megtartják az eligazítást. Ezt követően általában boltba megyünk, reggeli, kávéfőzés. Télen egy ideig adatfeldolgozás, feltöltés folyik, az elmaradásom bepótlása. Ebben vagy tudok segíteni, vagy azt mondják hogy ha van mit tanulnom tanuljak a vizsgámra. Tavasszal és ősszel hasonló a szituáció, csak akkor gyakran ki kell menni ellenőrizni a munkásokat, és a munkájuk minőségét, ellenőrizni a földek, bálák satöbbi állapotát. Télen gyakran van hogy egész nap semmit nem csinálunk csak ülünk az irodában. Nyári napokon elég sokszor kell kijárni ellenőrizni a növények fejlettségi szintjét, betegségeket, kártevőiket. Betakarítási időszakban pedig heti 7 napot dolgozunk 13 órában, máskor 8 órát heti 5 napban, és ezért nem kapunk túlóra díjat, viszont kapunk napi 2szer kaját. Nagyjából így telik egy átlagos nap időszaktól függően. További dolgok amikre lehet számítani saját tapasztalatok alapján az ösztöndíj akár több hónapos késése és nem feltétlen engednek szabadságra, mondván, hogy vizsgaidőszakban csomószor nem mentem mert vizsgáztam (nagy pihenés vizsgázni és arra tanulni), és év közben nem voltam bent csak heti 1-szer mert bent voltam az egyetemen (samething)

Szóval a napok jelentős részén nem éri meg ott lenni és amikor ott vagy lehet hogy szopás lesz egész nap. De ez csak az én tapasztalatom, remélem neked sikerül olyan céget találnod, aki szerencsésebben jár el.

2022. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!