Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék gyorsabban...

Hogyan tudnék gyorsabban tanulni? Orvosira járok, és egész nap tanulok, de alig haladok az anyaggal.

Figyelt kérdés

Most épp molekuláris biológiát tanulok. Nem köt le sajnos, de próbálok arra koncentrálni, hogy jó dolog ilyen szinten tanulni.

17 tételem van, ami tömören tételenként 4-5 oldal.


Ehhez jön a tankönyvben összesen 240 oldal, sok ábra, amit értelmezni kell, és mellé visszagörgetem az előadás diákat, meghallgatom a hanganyagokat, amiket leadtak év közben.


Nos, nem jártam be sajnos, egyáltalán, így teljesen új az anyag, most hallom először.


1 nap alatt olyan 6-7 órát tanulok aktívan szerintem, de 10-12 órát ülök az asztalnál. Néha kikapcsolódok kicsit, kis játék mobilon, vagy visszaírok fb-on, ilyesmi, de amikor leteszem, újra fókuszálok 1,5 órán át legalább.


Azt vettem észre, hogy nagyon rosszul haladok.

Egy nap elolvasok 2 tételt, plusz mellé írok mindent, meghallgatom az előadásokat és az anyag kb 60-70%-át tudom, de a folyamatokat, pontos enzimeket, stb, újra át kell vennem másnap.


4 napja tanulok, és ma végzek a 4. tétellel úgy, hogy tudom is.


Van még 4 napom, de hátra van még 13 tétel, viszont azok nehezebb témák.


Megnéztem az összes hogyan tanuljak videót, de nem jövök rá, mi a probléma.


7 óránál többet meg képtelen vagyok tanulni. Elfárad az agyam, van hogy 30 percig olvasok 1 oldalt, mert nem fogom fel, és 4-5x olvasom ugyan azt a mondatot.


Bele lehet ebbe szokni? Vagy ne értsem meg részletesen, hanem csak szaladjak át az anyagon?

Aztán amikor végrztem, újra előről?


Lehet, hogy túl aprólékos vagyok, pedig abszolút nem ezt tükrözi a tudásom.


Tudtok javasolni valamit?


2020. dec. 12. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor már nincs idő előadásokat visszanézegetni, főleg, ha még jegyzetelni is akarsz belőlük. Ez az igazi időgyilkos!

Ha van kidolgozott, használd azt! Használd a könyvet! Pörgesd át a diákat! És ISMÉTELJ! (Máskor meg hamarabb változtass, mert most már az időd fele elment, és nyilván 2 napja is tudtad, hogy ez így nem fog menni.) Azért 13 tétel 4 napra az még teljesen tanulható, de én inkább 3 napra osztanám, és 1 napot ismételnék!

2020. dec. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és OK, hogy pihenni kell, de ha "csak" 6-7 órát tanulsz, akkor ne ülj 10-12 órát az asztalnál! Ha pihensz, akkor pihenj! Mozogj! Beszélgess egy kicsit valakivel, ha van állatod, foglalkozz vele egy kicsit stb.
2020. dec. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb baj, hogy a tétel nagyon tömör és abból csak magolni tudnék. Ahhoz, hogy megértsem a témát, muszáj megnéznem az előadásokat is, vagy a könyvet elolvasni, de 30-50 oldal sem 1 óra nálam, hanem sokkal több.


A mozgás biztosan hasznos, arra rá fogok szokni, köszi. Csak akkor ülök le, ha tanulok.

2020. dec. 13. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!