Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME matek szakra lehetséges...

BME matek szakra lehetséges bejutni, és ott végig tanulni, úgy, hogy csak 3/4 éve tanulom a matekot emelten? Nagyon

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a matek, rohamosan készülök emeltre, viszont nem tudom menne-e. Matekból nem fogok emelten érettségizni, mert jobb közepet írnék, és túl nehéz lenne felkészülni mellette egy földrajz emeletre, ezért csak tanulom az emeltes anyagot úgy, mint mindenki más, valamint majd nyáron is fogom tovább. Rengeteg dolgot olvasok ezzel kapcsolatban, de nem tudom, hogy mennyire nehéz maga a szak.

2020. dec. 14. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mióta tanulod emelten, nem gond. De amikor én felvételiztem, matek szakra nem lehetett bejutni matek emelt nélkül, felvételi követelmény volt.
2020. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Emelt matek nélkül nem is felvételizhetsz matek szakra. Meg amúgy az emeltes anyag az nagyon-nagyon fontos, hogy jól menjen. Ugyan nulláról kezdődik az oktatás, nálunk eltén pl szilárd gimis emeltes tudás nélkül mégis kb meghal az ember (analízisen elsősorban).


Ha amúgy a szakról bármi kérdésed van, írj nyugodtan. Én eltén vagyok most elsős matekos.

2020. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló nekem lenne néhány kérdesem, ha van pár perced. Ajánlanád-e az Eltét, milyen a hangulata, a közösség és mennyien hullanak ki körülbelül?
2020. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezen az oldalon azt írják egy természettudományos tantárgyból kell emelt, ami lehet matek is: [link]

Akkor ez most hogy van? Melyik a hivatalos? Egyébként ha középszinten érettségiznék matekból, akkor is meglenne az emeltes tudásom, csak nem olyan érettségit tennék le

2020. dec. 18. 09:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Emeltezhetsz másból is, de igazából nincs értelme még egy tárgyat emelt szinten tanulnod.
2020. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3

Nagyon ajánlom, az oktatók alaposak, segítőkészek, jól leadják az anyagot, ha meg nem megy, segítenek. Más téren nem nagyon tudok nyilatkozni, mert még egyszer sem volt sajnos jelenléti óránk. Pont ez egyébként az egyetlen bajom csak az ELTE-TTK-val, hogy gyakorlatilag azonnal beijedt, se gólyatáborunk nem volt, a beígért hibrid oktatásból nem lett semmi... közösségileg a nullát közelíti jelenleg az egész. Eddig mindössze 5 embert ismertem meg olyan szinten, hogy a házijánál többet tudok róla. Lelkileg ez amúgy baromi nyomasztó. Ha tavasszal is végig ez lesz, az kész rémálom lenne.

A kihullásról sem tudok sokat, ami infóm van, az az, hogy 110-120-an kezdtük kb. Februárig kiderül, mennyien maradunk...

2020. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Köszönöm a választ :)

Én is matek szakon gondolkodom és egyenlőre az elte a legszimpatikusabb. Nagyon szurkolok, hogy tavasszal már tényleg ne online legyünk/legyetek, mert szerintem már mindenkinek kezd kicsit elege lenni...

2020. dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!