Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges alapszakról felsőok...

Lehetséges alapszakról felsőoktatási szakképzésre váltani? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Fordítva tudom hogy lehetséges, és hogy ez nem érné meg, de igazából csak egy b-tervre gondolok.


Ha már sok lenne nekem az alapképzés és otthagynám, akkor vissza kéne fizetnem az eddigi féléveket.


De mi van ha csak átmennék fosz-ra, beszámítanák a tárgyaknak a nagy részét, még papírt is kapnék, és nem kéne többszázezret visszafizetni?

Ez megoldható valahogyan? Ha kell újrafelvételizéssel?



2020. dec. 19. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ezt csináltam. Újrefelvételiztem, de szerintem anélkül is megoldható, mivel a FOSZK alacsonyabb szintű képzés és azonos szintre vagy "lefele" lehet váltani új felvételi nélkül.


Nekem azért alakult így, mert a képzés, amire jártam, kifutó rendszerben megszűnt, én pedig 1 évet külföldön voltam akkor, és mire visszajöttem, nem indultak a tárgyak már, amik a tantervemben voltak. Rengeteget szenvedtem vele, hogy oldják meg valahogy, mert már 2 évem benne volt a képzésben. De nem sikerült, így maradt az újrafelvételi, de akkor már nem akartam megint 3 évre elkötelezni magam. Szóval most 1,5 év alatt letudtam a FOSZK-ot, összesen 8 tárgy kellett hozzá plusz a szakmai gyakorlat és lett egy papírom.

Most gondolkozom, hogy megcsináljam-e még az alapszakot levelezőn vagy engedjem el (mert közben már fix munkám is lett ezidő alatt).

De szerintem (remélem) nem kell így visszafizetnem semmit, hiszen az új képzésen szereztem oklevelet. :)

2020. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Így azért magabiztosabban vágok bele képzésbe. :)
2021. jan. 8. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!