Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a három közül...

Szerintetek a három közül melyiket válasszam gépészmérnökként specializációnak?

Figyelt kérdés
Harmadik féléves vagyok, és ugye a negyedik félévbe ki kellesz választani melyik specre akarok menni. Én ezen a hárman gondolkodtam: Járműtechnika, repülőműszaki, harcjármű-technika specializáció. Szerintetek a 3 közül melyik lenne a legjobb?

2020. dec. 23. 07:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem járműtechnika. A másik kettő is bejöhet, de azok tényleg elég "specializáltak".
2020. dec. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Ilyenek vannak bsc-n? melyik egyetem?
2020. dec. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Óbudai Egyetem

Amúgy ott 7 spec van

Van a járműtechnika, CAD-CAM-CNC spec, géptervezés,folyamattechnika, repülőműszaki, harcjármű-technika, meg fegyver-lőszertechnika

2020. dec. 23. 09:13
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Köszi az infót, ezekről van amúgy valami tematika, mi miről szól? tantárgyak?
2020. dec. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hát a járműtechnika egyértelmű hogy gépjárművek felépítése, működése, részegységei, autóvillamosság, gyártástechnológiájuk, gépjárműdiagnosztika, szervíztechnika stb.

Repülőműszaki légi járművek felépítése, működése, sárkányszerkezeti, hajtóművek, villamosság stb.

Géptervezés szerkezetanalízis,tervezéselmélet stb.

Folyamattechnika robotika, automatizálás, CAD-CAM

CAD-CAM-CNC alakítástechnológia, méréstechnika, CAD-CAM-CNC technika stb.

Harcjármű technika harcjárművek felépítése, fedélzeti rendszere, védelmi rendszere, valamint ezeknek a gyártástechnológiájuk, és tervezésük

Fegyver-lőszertechnika haditechjikai eszközök, kézifegyverek mechanikája stb.

2020. dec. 23. 09:38
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Járműtechnikát javaslom.

Ja, és értem én, hogy az ország északkeleti részéből származol, nincs is ezzel semmi gond. De tudj róla, hogy ha Budapesten ilyeneket mondasz embereknek, hogy "kellesz", akkor konkrétan nem fogják érteni, hogy miről beszélsz. Nem rosszindulatból kérdeznek majd vissza.

Kell. Ha mindenáron hangsúlyozni akarod a jövő időt, akkor kell majd vagy kelleni fog.

2020. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor járműtechnika
2020. dec. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Eltaláltad :D Szabolcsból származom. Ja és próbálok erre odafigyelni, mivel a jövőmet itt Budapesten, és külföldön szeretném elképzelni :)
2020. dec. 23. 09:43
 9/22 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat😃
2020. dec. 23. 09:46
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
És ezzel a járműs dologgal mit lehet kezdeni? Ez konkrétan autószerelés? :O
2020. dec. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!