Nem tudom mi legyek???

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.osztályos jobb tanuló. Érdekel a történelem, a közgazdaság/pénzügy szektor, a földrajz és a magyar. De nem tudom hogy hova menjek tovább tanulni. az már biztos hogy melyik gimnáziumba megyek tovább de utána mi lesz. Nem szeretnék egy elhibázott döntés miatt egész életemben szenvedni PL: nem gondolkozok bölcsész, nyelvész szakokon. nagyjából vannak ötleteim PL: föci-töri szakos tanár, közgazdász pénzügyi szakterületen,építész vagy építőmérnök de szóba jöhet még a jogász is. Tudom igazából mi érdekel de nem tudok elképzelni egy adott szakirányt. A tanári lenne a legracionálisabb számomra de ennél egy 3 éves képzésben részesült műveletlen burkoló,festő,asztalos is többet keres. A jogi és a közgazdasági területen pedig túlképzés van ezért úgy a tanári 210600 ft- ot se kapnék ha nálam jobbak jelentkeznek. Építész/Építőmérnöki szakokon pedig műszaki érzék is kell amivel én nem lettem megáldva pedig érdekel. szóval tanácsokat, a szakmában tapasztaltaktól jellemzőket, segítséget szeretnék kérni. Egyébként érdekel az Államtudomány, Politológia, közigazgatás

2020. dec. 23. 21:40
A kérdező szavazást indított:
Építészmérnök
Közgazdász
Tanár
Jogász
Építőmérnök
közigazgatási tisztviselő
Államtudományi szakértő
Politikus
Bankügyi szektorban dolgozó
Üzleti/vállalkozói irány közgazdasági területen
21 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz azalatt, hogy nem szeretnél egy elhibázott döntés miatt egész életedben szenvedni?


Mert sok szempontból az, ami nem akarsz lenni átfed azokkal, ami meg szeretnél.


Én annyit mondanék (lenézés nélkül), hogy egyrészt kicsi vagy még és nem áll rendelkezésedre sem elég szempont, sem elég infó, ami alapján megfelelő döntést hozz. Másrészt pedig van időd és érettségiig bőven fogsz kapni és tudsz szerezni ezzel kapcsolatban tájékoztatást. Akár pályaválasztási tanácsadóhoz is elmehetsz majd, hogy a képességeid alapján megmondja, mi passzolna hozzád leginkább.


Egyébként díjazandó, hogy nem akarod elrontani elsőre sem a választásod, de azért nem kell ezt olyan fekete-fehéren látni: egyrészt az, amit az ember diákként elképzel arról, hogy az egyes szakmákban mivel foglalkoznak az emberek, gyakran köszönőviszonyban sincs a valósággal, annyira feldarabolódtak a munkakörök, főleg az értelmiségi pályákon. Másrészt pedig annak sem fellegzett be, aki elsőre rosszul választott... A többség 2-3 év késéssel, de egy elbaltázott döntés után is megtalálta a magának valót. Szóval egyáltalán nem akkora dráma ez és nem is lehet olyan könnyen előre látni, hogy az adott dolog most jó lesz vagy sem.

2020. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az első válaszolóval, tényleg eléggé fiatal vagy még, nem kell ilyeneket törnöd a fejed. Ahogy leírod, abból azt veszem, hogy humán-reál egyaránt érdekel téged. Ez tök jó most, de a gimi alatt sokminden változhat. Az érdeklődésed csak úgy, egy érdekes cikk/film miatt, új hobbi miatt. De akár azért is mert az egyik tárgyhoz nagyon jó/rossz tanárt fogtál ki.

14 éves vagy, még legalább 4 évig nem kell döntened arról, hogy milyen irányban akarod elképzelni az életedet. Ne próbálj meg most dödnteni erről, mert akkor lehet hogy beskatulyázod magad, és még akkor is a 14 évesen kitalált cél felé hajtasz, ha közben megváltozol és már nem is érdekelne.

2020. dec. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért nem tanulsz inkább szakmát? Szénné keresik magukat manapság az emberek szakmával, a fentiekkel meg csak vegetálnak
2020. dec. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Korai még ezen gondolkodnod, mert sokat fogsz változni középiskola alatt...
2020. dec. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!