Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ösi székely ékirást miért...

Az ösi székely ékirást miért nem tanitják a magyar iskolákban?

Figyelt kérdés

Szerintem kötelező kellene legyen, és az összes helységnevet, földrajzi

megnevezést, ösi székely vonatkozásu neveket, eseményeket ékirással is meg

kellene jelentetni. A németek mai napig használják a Gotikus abc-t, és nagyon büszkék is rá. Pedig a Gotikus abc tulajdonképpen a latinból átvett,

és stilizált irásmod.



#helységnév #székely rovásirás
2020. dec. 25. 13:38
1 2 3
 21/30 Balasa Bence ***** válasza:
32%

20


A rovásírás szélesebb terjesztése, korszerűsítése véglegesen, (egységes betűkép, két K-betű használatának szabályozása) felkarolás akár állami támogatással, szélesebb könyvnyomtatással, rovással készített plakátokkal.

2021. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Balasa Bence ***** válasza:

Plakátok készülnek, de nagyon lassan (az ősök napjára láttam egyet kitéve a városban) valamint a rovás dizájn" csapata készít elektronikusan filmplakátokat és logókat:

Csillagok háborúja

Jurassic park

Hobbit és gyűrűk ura filmplakátok


Csíki sör logó

2021. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Mi értelme ennek az egésznek? 1000 éve latin betűket használnak a magyarok.
2021. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Balasa Bence ***** válasza:
26%

1

A rovásírás a magyarok sajátja, több ezer éves múltja van, a latin írást a kereszténység hozta be, erőszakkal szorították ki a rovásírást a katolikus papok.


2

A vannak olyan gyerekek, fiatalok (mint én magam is) akiknek gyötrelmesen nehéz volt elsajátítani a kanyargós latin betűket, és az írás iránya is nehezítette a szép külalakot, mivel én balkezes vagyok. Könnyebb leírni az egyenes, merőleges, vagy szögletes rovásjeleket.

2021. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
21, értem. Magyarul rá akarnád erőltetni mindenkire a hobbidat. Ezt most is megteheted az ismerősi körödben, csak ne csodálkozz, ha barátok nélkül maradsz :)
2021. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Balasa Bence ***** válasza:
Nem rá erőltetni, terjeszteni minél jobban.
2021. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
26, és jelenleg mi akadályoz abban, hogy terjeszd? A 21. században vagyunk, létezik internet, ahol egy csomó lehetőség van előtted. Youtube videózás, podcastolás, saját weboldal, blog, Facebook csoport és még sorolhatnám. Akiket érdekel, azok meg fogják találni, akiket meg nem, azokat hagyd békén vele!
2021. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

24

a magadfajta diszleksziásoknak esetleg nehéz, de egy normális embernek sem okozott soha nehézséget az írás. Az meg hogy balkezes vagy, a te privát nyomorod, nem eröltethetsz valamit rá másokra, mert te nem tudsz jobb kézzel írni.


27

jól mondod. Terjessze nyugfodtan de nehogy már ráeröltesse másokra az 1000 éve kihalt írást. 2021ben vagyunk...

2021. ápr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Balasa Bence ***** válasza:

A Magyar rovás soha nem halt ki!


A 900-as évektől (amikor szétvált a kárpát-medencei rovástól) folyamatosan használatban maradt, egészen máig.

2021. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Balasa Bence ***** válasza:
30%

24-es válaszomhoz fűzött véleményedről...



Drága buta kis barátom, a diszlexia a nyelvi, beszéd, és olvasási zavart jelenti, ahol az írás akár olvashatatlan is lehet." nos, ez igaz a latin betűs kézírásomra, de beszélni tökéletesen tudok, tehát nem vagyok diszlexiás (diszkalkuliás igen, ami a hibás számolást jelenti)


Senkit sem szabad indokolatlanul nyomoréknak beállítani, csak mert valamilyen tanulási nehézsége van.

2021. ápr. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!