Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE valamely kollégiumába...

PTE valamely kollégiumába hány kb. ponttal lehet bekerülni?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem, hogy a PTE valamely kollégiumába (lehetőleg az Ifjúság úti campus közelében legyen) kb. milyen pontszámmal lehet bekerülni elsőévesként?

De ha valaki csak a PTE kollégiumairól tud valami véleményt vagy saját tapasztalatot, TANÁCSot és leírná, azt is megköszönném.



2020. dec. 25. 22:23
 1/8 A kérdező kommentje:
kb. hány ponttal* (Bocsánat a megfogalmazásért!)
2020. dec. 25. 22:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kapsz-e kolit a szociális pontokon múlik. Nekem az a tapasztalatom, hogy nem olyan nehéz bekerülni... Én a szüleimmel élek, ők együtt élnek, mindketten dolgoznak, jól keresnek, nincsen tanuló testvérem, 1 órára lakok, senki sem beteg stb., de mégis minden évben összejött ezekkel is annyi pont (pontosan nem tudom megmondani mennyi, de értelemszerűen nem sok), hogy bekerüljek. Úgyhogy Pécsen szerencsére nem kell nincstelen árvának lenni, hogy bekerülj. Az pedig a tanulmányi pontokon dől el, hogy konkrétan melyik kollégiumba kerülsz (első évesként a felvételi pontszámodból számolnak). Én Szántós voltam végig, ami messzebb van picit a legtöbb kartól, de egyébként szerintem jó koli és ide pl. picit nehezebb bekerülni. A TTK-hoz a Jakabhegyi van legközelebb, ami szintén a jobbak közé tartozik. Pontos számokat itt sem tudok mondani sajnos, de szerintem ilyen 4-es körüli átlaggal (vagy esetben 400 körüli pontszámmal) nem hiszem, hogy gond lenne.
2020. dec. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel kicsit vitatkoznék, ugyanis az én szüleim is együtt élnek, nem keresnek annyira jól, van egy kisebb testvérem, szemüveges vagyok és szeptemberben nem vették fel. Szerintem elég lutri az egész, ugyanis vették fel ismerősömet, akiknek sokkal jobban keresnek a szülei.
2020. dec. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

400 körüli pontszámmal?

Szerintem olyan 330 lenne a reális... :'(

Még ezzel is így vannak esélyeim?

2020. dec. 26. 10:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, nekem 390 körül voltak a pontjain. Őszintén, nem tudom, bejutsz-e vagy sem, leginkább a szociális helyzeted nézik a jelentkezés él, nem a felvételi pontokat, az csak utána mérvadó. Viszont, ha most nem jutsz be és jó lesz az átlagos, utána még felvehetnek. Én se tudom pontosan, mennyi a minimum, de megpróbálok utánajárni, nekem is fontos lenne.
2020. dec. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A szociális helyzetem teljesen átlagos, nincsenek tesóim, szüleim együtt élnek, átlagos a fizetésük és vonattal legrövidebb közvetlen 2 óra, de van 3 meg 4 órás közvetett járat is.

Szóval ha a szociális pontokon múlik, akkor ezt bebuktam, legalábbis első félévre biztos.

2020. dec. 26. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én idén is kaptam kollégiumot ugyanezzel a szociális helyzettel.
2020. dec. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ne vesd el mert én úgy tapasztaltam, hogy annyira azért nem nehéz bejutni.

A távolságnál a lehető legrövidebb tömegközlekedési opciót kell megadni.

Esetleg mivel két kereső szülőhelyén élsz és egyedül vagy eltartott át jelentkezhetsz ha van lehetőséged egyedül élő rokonához mint nagymama. Ezt sokan szokták csinálni.

Az, hogy helyileg később az első év után melyík kollégiumba kerülsz a tanulmányi átlag alapján dől el.

De van lehetőség Kollégiumi csoportba cserélni.

Ha kell valamiben segítség nyugodtan írj.

2020. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!