Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaság és pénzügy matematika...

Gazdaság és pénzügy matematikai elemző vagy alapképzésem után közgazdasági elemző?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan végzem az egyik üzleti alapképzésemmel, és nagyon megszerettem a közgazdaságtant a képzés alatt, ezért ezzel szeretném folyatni a tanulmányaimat.

A fentebb említett két szak jön ezért szóba, és ebben kérném ki a véleményeteket, hogy melyik éri meg jobban. Az előbbi mellett szólna, hogy sokkal jobban meg lenne alapozva a tudásom, viszont 5 éves képzés elég sok idő lenne. Az utóbbi meg viszont rövidebb idő lenne, meg maga a képzés is eléggé tetszik, viszont félek, hogy hátrányba lennék, a psz-es alapszakom miatt, illetve az osztatlan képzést választók mellett.


Tudnátok segíteni a választásban, ki, hogy látja?


Köszönöm szépen. :)



2020. dec. 30. 15:30
A kérdező szavazást indított:
közgazdasági elemző msc
gazdaság és pénzügy matematika elemző osztatlan
20 szavazat
 1/5 Baluba ***** válasza:
73%
Megkérdezhetem, hogy mennyire vagy jó matekból? Milyen érettségit írtál? Egyetemen mit és mennyit tanultál, hogy ment?
2020. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Faktos voltam, de csak közepeztem anno. Szerettem/szeretem a matekot egyébként, eddigi matekos tárgyaim is ötösök lettek(matek1-2,stat,ökonometria). Viszont most elkezdtem újra készülni az emelt matek érettségire, aztán ha az nem lenne meg 80% minimum el is engedném szerintem az osztatlan képzést :D


Inkább az 5 éves képzés mellé húz a szívem egyébként, de a nehézségétől félek így is.

2020. dec. 30. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagi szempontból nem gond, válaszd az osztatlant, ha ehhez húz a szíved. 5 év nem olyan sok, ha azt nézed, hogy utána még vagy 40-et dolgozol.

De ha fontos, hogy pár év múlva teljes állásban munkába állj, akkor a rövidebbet érdemes. Ezt neked kell mérlegelned a saját helyzeted alapján.

Egyikkel sem leszel munkanélküli, sőt jól fogsz keresni, de ahogy írtad, biztosabb és széleskörűbb tudásra tennél szert az 5 éves képzésen.

2020. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
2 éves msc+ phd
2020. dec. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
2 éves msc + munka
2021. jan. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!