Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik éri meg jobban , a...

Melyik éri meg jobban , a mezőgazdasági gépész technikus, vagy a mechatronikai technikus? Hol lehet elhelyezkedni velük ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindegyikben el lehet helyezkedni pl gyárakban Mech. Technikusként, kis vállalkozásokban pedig amik mezőgazdasági részen termelnek mezőg. Technikusként. De mezőgazdasági tecnikusi képzést adó szakközépbe jelentkezett több hülye osztálytársam is (egyébként általánosba vagyok 8.os fiú). Mind a 3 nak 2 es bizonyítványa van de el fogják végezni mivel kb nem kell hozzá egy adott technika/szakértelem ezért nem is nevezném technikusi minősítésnek. A Mechatronikai technikusihoz pedig kell Pl fizikai alapismeretek,mérési középszintű ismeretek,informatikai alapismeretek,na és a matek de nagyon. Viszont rendkívül változatos állásod lesz ha még utána továbbtanulsz mehetsz BÁRMILYEN MÉRNÖKI MINŐSÍTÉST ADÓ SZAKRA igen még at építész/építőmérnöki szakirányba is. A mezőgazdasági gépkezelő pedig kb a traktorok,gépek alatt van egész nap szerel,javít minimális összeget kap kézbe feltéve ha talál munkát. Szóval inkább a mech. technikusi. De ha érdekel sok minden nem inkább szakmai ismeret hanem tantárgyilag meg akarod érteni valaminek a logikáját és van legalább egy olyan kb min. 4 es átlagod akkor pedig gimnázium. Onnan pedig ha írsz egy jó érettségit akkor szinte bármely szak ajtója megnyílik számodra.
2020. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem írni hogy én is Mechatronikai Technikusi képzést nyújtó intézménybe akartam volna menni, de inkább meggondoltam és mejelöltem egy közepesen jó gimit.
2020. dec. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!