Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász szak vagy fogásza...

Gyógytornász szak vagy fogászati asszisztens képzés?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok és most fogok érettségizni és képtelen vagy dönteni. Szerintetek melyiket éri meg tanulni? Melyikkel lehet majd jobban elhelyezkedni? Szívem szerint a fogászati asszisztens képzést választanám de a szüleim nagyon szeretnék ha egyetemre mennék. Szerintetek melyiket válasszam?

2020. dec. 31. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Gyógytornász szak érdekesebb és szerteágazóbb szakma, sőt, jó esetben hivatás. Kórházban is, magánban is dolgozhatsz, kezelhetsz embereket.
2020. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

1-es vagyok.

Ha jól megtanulod a szakmát, folyamatosan képzed magad, kiépítheted a magánpraxisodat is.

2020. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Gyógytornász
2020. dec. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. dec. 31. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Egyértelműen a gyógytornász. Ha elvégzed és utána mégis fogászati asszisztensként szeretnél dolgozni, akkor az egyetemi tanulmányok nagy részét el tudják fogadni az OKJ képzésen és jó eséllyel 1 év alatt el tudod azt is végezni. Én először mindenképp a gyógytornászt próbálnám ki, mert az a nehezebb és a biztosabb karrier. Aztán, ha nem jön be, akkor még mindig ott van a másik, rövidebb idő alatt, mintha azzal kezdenéd.
2020. dec. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Yolo2 ***** válasza:
100%
Csak a szüleid miatt szerintem ne menj egyetemre. Ha amúgy érdekel a gyógytornász szak, csak a fogászati asszisztens jobban, akkor érdemes lehet úgy csinálni ahogy előttem írták.
2021. jan. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg a Bsc szintű dentálhigiénikus szak Szegeden nem jöhet szóba? :)
2021. jan. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!