Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire jelent előnyt ha...

Mennyire jelent előnyt ha valaki műszaki középiskolából megy műszaki egyetemre? Valamint a BME/OE-ra lennék kiváncsi: Mennyit kell tanulni, milyen a matek/fizika, mennyi szabadidőm lesz? Milyen specializációk vannak? Stb.

Figyelt kérdés
Most vagyok 11.-es. Középfokú C tipusú német nyelvvizsgám van, ami 62 %-os lett. Gépgyártástechnológiai technikusnak tanulok. Tehát az előnyt jelent ha valaki műszaki iskolából megy műszaki egyetemre? Ahol tanulok ott elégge rámennek a matekra, valamint a szakmai tantárgyakra, minden elméleti órához tartozik egy gyakorlati óra is. Elég jó színvonalon tanítsák nekünk a mechanikát, valamint gépelemek, gépgyártástechnológia stb. Az összes szakmai tárgyból 4-es vagyok. Matek egy stabil 4-es, fizika 4-es, infó 5-ös.

2021. jan. 1. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Definiáld a műszaki egyetemet, mert egyáltalán nem mindegy, hogy mérnökinformatikusnak, gépésznek vagy építésznek akarsz tanulni. Nagyjából ettől függ, hogy mennyire kell például a fizika.


Oe-n lesz azért valamennyi szabadidőd. Nekem legalábbis volt, főleg miután tagozatot váltottam. A BME-s ismerőseimnek kevésbé. A korábbi (nem felsőfokú) releváns tanulmányok meg jellemzően az első pár hétig tartanak ki, szóval erre ne alapozz, hanem tanulj, mint a kisangyal, mert nálunk is azok taknyoltak el a legtöbben, hogy az emelt/szakmai érettségijükre meg hasonlókra támaszkodtak. Pedig az a tudás nagyon felületes ahhoz képest, amit itt megkövetelnek.

2021. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gépészmérnöki karra szeretnék jelentkezni. És egyénként emelt fizikából fogok érettségizni. És tanulni pedig fogok, mint a kisangyal, még ha vért fogok pisilni (mert szerintem az lesz), akkor is el fogom végezni, ha bármi múlik is rajta.
2021. jan. 1. 15:27
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként*
2021. jan. 1. 15:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze előny ha nem ott találkozol először ezekkel, de egy csomó technikumból jövő szaktársamnak kellemetlen meglepetés volt amikor pár hét alatt eljutottunk olyan részekhez amiket ők se értettek elsőre már a szakmai tárgyakból, matekból pedig elejétől kezdve szenvedtek.
2021. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én gimnáziumból mentem mérnöki szakra a BME-n, és talán csak a matekfakt volt az előnyöm a szakközepesekkel szemben, mert ott kb. az első féléves analízis anyagot megtanultuk. Műszaki rajzot az egyetemen csináltam először, és a gimis fizikaoktatásból sem emlékeztem sokra. Előnyben leszel, hogy már láttál sok fontos dolgot korábban, de valóban hamar el tud jönni az a pont, ahol a középiskolai tudás már kevés. Ha a szorgalmaddal nem lesz gond, akkor persze ne félj, menni fog az egyetem. Készülj fel jól az érettségire, sok sikert!
2021. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalat alapján pár hetes előnybe leszel, aztán nagyon gyorsan utolér mindenki, viszont neked nem lesz talán annyira kellemetlen a kezdés. Hajrá!
2021. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen előny, nem csak az első pár hétben, hanem legalább egy évig, de később is szakmai, szakirányos tárgyaknál. Jó, hogy a szakmai tárgyak mellett a matekra, fizikára, nyelvtanulásra is koncentrálsz, azok is nagyon fontosak.

Az egyetemi képzés nagyon elméleti jellegű, ezért is jó, ha korábban középiskolai gyakorlatokon, technikusképzésben, nyári gyakorlatokon, munkahelyen már belekóstolsz a gépészek világába, így az egyetemen tanult elméleti dolgokat is jobban tudod majd mihez kötni.

2021. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A felvételi során nyilván nem jelent előnyt a műszaki suli, de a későbbiek folyamán bizonyos mértékben igen.

Német C1-es nyelvvizsgád százaléktól függetlenül szuper és jól fog jönni a pontoknál,(főleg, ha nem német nyelvből érettségizel.)

A #7-es válaszolóval nem értek egyet sajnos, koránt sem fog egy évig tartani az "előnyöd", azt leszámítva, hogy kisebb az esély arra, hogy mellé nyúlsz és olyat irány választasz, ami nem érdekel... elpocsékolva ezzel akár éveket is.

Ahogy többen is írták kb. 1-2 hét lesz az, ami neked "könnyebb", de azért már akkor is lesz újdonság bőven. Ismerősi körömben van olyan, aki BME-n első félévben nem járt be bizonyos órára, mivel azzal nyugtatta magát, hogy "ő az adott tárgyat már tanulta gimiben és jó is volt belőle", hát sajnos a vizsga időszak már javában folyt, amikor a többiek vázlatából rájött, hogy az általa középiskolában 4 évig tanult anyagot az első héten leadták szóval egy "kicsit" elmaradt. Gondolom mondanom sem kell, hogy nem egy bukás követte ezt a téves elméletet.

A mondataidból azt veszem ki, hogy motivált vagy a kitűzött céllal kapcsolatban, ami már félig garancia rá, hogy el is éred őket. Bár tény, hogy az érettségi az egyetemről vissza nézve nem lesz "nagy cucc", de mivel az a "belépő a kapuban" mindenképp készülj rá eleget és ne enged el magad az utolsó hónapokban előtte.

BME-n is lesz szabadidőd, amennyiben jól osztod be az időd, de nagy mértékben függ ez attól is, hogy mennyire gyorsan tanulsz és milyen gyorsan érzel rá, hogy neked milyen "praktikák" válnak be. Tanulni sokat kell, matek és fizika nagyon kemény, első félévekben szóró tárgyak, de ha túléled majd megtérül.

Sok sikert!

2021. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, a matekról, fizikáról (főleg a matekról) nagyon rossz dolgokat hallok, például hogy a hallgatók kb 90 %-a a matek miatt bukik ki. De szerintem a szorgalom is sokat számít, mert gondolom nem mindegy, ha valaki úgy hallgató egy egyetemen, hogy alig jár be órákra, és csak bulizik, meg videójátékozik, vagy ha szorgalmas, minden órára bejár, és céltudatos
2021. jan. 19. 19:10
 10/11 A kérdező kommentje:
Amugy köszönöm😃
2021. jan. 19. 19:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!