Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot érdemes Gazdaság...

Milyen szakot érdemes Gazdasági karon felvenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni egyetemre és tudom milyen szakot szeretnék tanulni ott, de mit jelöljek még meg mellette? Mindenképp a gazdaságban szeretnék elhelyezkedni csak nincs olyan rálátásom hogy milyen szakot lenne érdemes még megjelölnőm.


Tudnátok segíteni? Tapasztalat, javaslat bármit nagyon szívesen fogadok és előre is köszönöm. :)



2021. jan. 2. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Engem is érdekelne. Én a pénzügy és a nemzetközi gazdálkodás között vacilálok.
2021. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Azért a "gazdaságban szeretnék elhelyezkedni" elég nagy fogalomkör.


Milyen szakban gondolkozol elsősorban? Gazdasági kar alatt mit értesz?


Feltételezen, valamilyen egyetem közgazdaságtudományi karára gondolsz.

2021. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A szakot amit fel akarok venni azt a tanárom javasolta ezért is nem osztom meg nem szeretném ha azt gondolnátok hogy én mindenképp azt a szakot akarom végezni.


Azt tudom hogy imádom a gazdasági életet és azt akarom tanulni. Megkérdeztem tanáromat és egy olyan szakot ajánlott ahonnan ha megtetszik egy másik szak könnyen átléphetek.


De még 2-5 szakot megjelölhetek és nem akarom megint tanáromat zavarni ezzel

2021. jan. 2. 15:14
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Én pénzügy és számviteles vagyok. Szerintem nagyon jó még az alkalmazott közgáz de oda emelt matek kötelező. Azon kívül én a sajátomat tartom a legjobbnak.
2021. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet vitás kijelentés, de az alapszakok szerintem elég hasonlóak, és a munkaerőpiacon ugyan azokat a pozíciókat tudod betölteni velük. A mesteren ráér szakosodni ha nagyon akarsz.

Én alapképzésen nemzetközi gazdálkodást tanultam, legjobb haverom gazdinfót, és meglepődnétek mennyire ugyan azt tanultuk, pedig másik kar és szak.


Nem tudom most hogy van, én most arra mennék, ahol a legalacsonyabb az állami pontszám.


Az a benyomásom, hogy a pénzügy, az alkalmazott közgazdaságtan, és a nemzetközi gazdálkodás alapképzésen nagyrészt ekvivalens tudást ad, mindegyikről lehet mindenre szakosodni, csak nyilván az adott szakon egy témakörbe mélyebben belemennek. Nyilván pénzügyön többet fogsz a számvitelről tanulni míg NG-n jobban részletezik a nemzetközi szervezeteket, kereskedelmi egyezményeket és a világkereskedelem működését, közgázon meg nyilván a közgazdaságtant, ami talán a legelegánsabb és legszebb része ennek a tudománynak.


Az egyetemmel kapcsolatban egy dolgot kell megérteni. Nem maga a képzés az ami értékes és használható tudást ad, a szak csak egy eszköz. Minden azon múlik, hogy Te mit teszel hozzá. Milyen extra képzéseket végzel el közben és milyen extra okleveleket szerzel, milyen tudományos munkát végzel, milyen szervezetekhez csatlakozol és milyen szakmai tapasztalatot halmozol föl. Az vagy.


Az nagyon jó hogy imádod a gazdasági éltetet, én is, azért tanultam ezt. Nagyon sok eltérő aspektusa van azonban, de ne aggódj, idővel rájössz melyik az amelyik a legjobban passzol a személyiségedhez és affinitásodhoz.

2021. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
mindenképp gazdadágban fogsz elhelyezkedni mert fizetést kapsz. másban hol lehet elhelyezkedni ami nem gazdaság?
2021. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Én Gazdasági Informatikust javaslom hogy jelöld még meg.



#6 Minden reggel fogyassz helyesírási szótárat bőséggel... és ha jól értettem amit írtál akkor desszertnek egy kis morált.

2021. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát. Az #5-nek pedig külön köszi hogy ilyen részletes volt. :)
2021. jan. 3. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez így elég nehéz hogy nem mondod el teged mi érdekel.


Én harmadéves gazdalkodasi és menedzsment szakos vagyok és imadom. Nem mondom, itt is tanulunk olyan dolgokat amire azt mondom, hogy felesleges de összességében elég jó.

A gazdment azért választottam, mert nem vagyok reál beállítottságú, ezért beismerem a pénzügy lehet nehéz v legalábbis nehezebb lett volna. Ennek ellenére itt se lehet lébecolni, csak kicsit mások a szakspec tárgyak. De az alapja, a mikro, makro, alap menedzsment, alap számvitel, statisztika stb stb ugyanaz, minden szakon. Plusz én kifejezezten kommunikatív vagyok, szeretek prezentálni stb tehát nekem eléggé testhez áll. Ennek ellenére hogy nem pénzügy, volt moat is olyan tárgyam, ami tartalmilag kb ugyanaz volt mint pénzúgyes évfolyamtársaimnak csak más névvel indították. Illetve gazdmennel azért elég sok,helyre felvesznek (elméletben).


Gazdinfóra (ha te olyan beállítottságú vagy csak hajrá) én spec azért se mentem, mert nálunk az a TTK-n van, és azèrt sok az infó, ami nekem nem erősségem.


Egyébként a turizmust, marketinget sokan lenézik, más karon tanulók, de több barátnőm is marketinges és tévhit hogy itt nem kell tanulni...megdolgoztatják őket rendesen plusz ugyanúgy ugyanazok a nehéz alaptargyak.

2021. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Én kermarkos vagyok és egy percig sem bántam meg, habár néha eléggé húzós. Vedd számításba, hogy milyen kötelező tárgyak vannak egyes szakokon, mert bele lehet bukni.

Van benne matek, ami elengedhetetlen a gazdasági szektorban, emellett a kreativitásodra is szükség lesz a marketing miatt.

Van: matek/analízis I-II, statisztika I-II., mikro, makro, minimum 3 fajta pénzügy, külkereskedelem, vállalkozásgazdaságtan, kereskedelemgazdagságát, számvitel, info, nyelv ( kötelező a felsőfokú vagy a szakmai nyelv), logisztika ( 10.000 fele számolással)

Emellett vannak: marketing, reklámkampány tervezés, menedzsment, szociológia, gazdaságtörténet, munkaerő-piaci ismeretek, gazdasági jog, fogyasztói magatartás, marketingkommunikáció, nemzetközi marketing stb stb stb

2021. jan. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!