Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Halasszak egy évet és kezdjem...

Halasszak egy évet és kezdjem estin az érettségit, vagy maradjak nappalin? 19/L

Figyelt kérdés

Előző évben lett meg a szakmám, maradtam az iskolában, csak átmentem a gimnáziumi részre, hogy 2 év alatt legyen érettségim. Eredetileg estire szerettem volna menni, de csak következő évtől lehet, mert akkor indítják. És akkor új nappali osztály nem indul, a már meglévők fejezhetik be tanulmányaikat.


Tehát kiesne egy évem.


Nem tudom eldönteni, mert ez úgymond eltér a megszokottól, amit a világ is mondhatni megkövetel, hogy ennek ez a rendje. Először általános, utána szakmai vagy gimi, akinek gimi volt, annak szakma vagy egyetem. Nekem meg kvázi megszakadna ez, és nyomorogva csinálnám végig az egészet, és szerintem írnék egy xar érettségit, amivel nem vesznek fel oda, ahova szeretném.


Másrészt, ha jól sikerül az érettségi, és talán egyetemre is megyek, és el is végzem, várhatóan életem végéig dolgozni fogok, így talán egy év kihagyás, ami alatt tanulok, összeszedem magam, nem olyan nagy tragédia.


2021. jan. 3. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Maradj nappalin. Nem szerencsés, ha évet veszítesz. Nehéz egy múlva visszaállni és folytatni. Most benne vagy a sűrűjében. Hajts rá! Menni fog.
2021. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is maradj nappalin, sokkal könnyebb. Esti képzésnél nincs annyi tanóra, sokkal többet kell egyedül tanulnod.
2021. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az nekem pont előny lenne. Alapvetően jól tanulok egyedül. Az iskolában, amikor a szakmaira készítettek fel minket, még a távoktatás előtt, katasztrofális volt. Esetleg a kettest kinézték belőlem. Aztán, miután táv lett, és aligha voltak órák tartva online, négyesre vizsgáztam. Jobban megy itthonról. Összegeztem, és az estin heti 2 vagy 3x kellene bemenni, a többi nap tudnék itthon tanulni, ami megfelelne annak, ami nekem jól megy.
2021. jan. 3. 13:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval, amennyit olvastam az esti iskoláról, pont nekem találták ki. Csak egy év kiesés, amit ti is írtatok, elég necces. Bár közben tanulnék, angolt, törit, kicsit a kínait is kezdeném, gyermeki szinten a tankönyvből, de az akkor sem lenne iskolai "keménységű".
2021. jan. 3. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor hallgass a szívedre, és menj át estire. Úgy érzed hogy az jobb lenne, vágj bele. ☺️
2021. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az estin nem fogjak átadni a szükséges ismereteket. És ott az emelt érettségi ami pedig kötelező ha nem felsőoktatási szakképzésben gondolkozol
2021. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!