Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági informatikusnak...

Gazdasági informatikusnak fogok tanulni egyetemen (Bsc), mekkora hátránnyal indulok, ha nem emeltezek matekból?

Figyelt kérdés
Infóból fogok emeltezni, mert többen is azt tanácsolták, és úgy gondoltam,hogy abból jobb emeltet írnék, mint matekból, de mostmár nem tudom, ez mennyire volt jó ötlet. Nem szeretnék kibukni az egyetemről azért, mert csak középszintű a matek tudásom (egyébként ötös vagyok belőle most, gimiben).

2021. jan. 5. 00:16
A kérdező szavazást indított:
Menni fog így is
Talán, ha odateszed magad, bennmaradhatsz
Esélytelen
26 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán behozod, ami hiányosságod van esetleg azt meg pótolod khan academy-ről, youtube-ról stb. Az egyetemi matek teljesen más mint a középiskolás, ne félj tőle.
2021. jan. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt matek nagyjából az első 2-3 hétben jön jól legfeljebb. Utána nem sok átfedés van a középiskolai anyaghoz képest.

Csak emiatt nem érdemes egy emelttel szenvedni. Szerintem.

2021. jan. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz kibukni középszintű matekkal, ha amúgy ötös vagy.

Igaz egy emelt matek sokkal jobb alapokat tud adni, de a középpel is jó lesz.

2021. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kettesre érettségiztem matekból. Felvettek és megembereltem magam, hétfőn államvizsgázok. Nem az számít hányasra érettségizel, hanem, hogy az egyetemen mennyire tanulsz!
2021. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
4-es válaszolónak nem feltétlen van igaza. Azért vannak alapvető dolgok amiket középsikolában tanultok és gazdaságinformatikán matekon a tanár ezeket nem fogja elmagyarázni, mondjuk nem is lenne rá ideje. Egy kettes tudással meg a diákok ezeket nem nagyon tudják (persze vannak kivételek, mint pl. a 4es). Abban viszont igaza van, hogyha tanulsz rá (rendszeresen) az egyetemen akkor nem lesz gond.
2021. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És az emelt infónak van értelme megcsinálni, vagy inkább hagyjam rá azt is? Ugye egy emelt a kötelező, az lehet bármilyen tantárgyból, és nekem fixen meglesz a német, mivel kéttanos vagyok.
2021. jan. 5. 13:32
 7/16 anonim ***** válasza:
9%
Csak egy emeltet csinálj, utazz a pontokra. Az emelt infónak semmi értelme.
2021. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az emelt infón van programozás. Emiatt szerintem érdemes foglalkozni vele, a programozási ismeretek hasznosak, könnyebb elindulni az egyetemen. (De ha önszorgalomból tanulsz programozni, az is megteszi.)

Sok helyen az alapoktól oktatják, de lesz mellette matek, közgázos tárgyak, prog, statisztika, együtt már nem kevés, ha mindent a nulláról kell elsajátítanod. A szorgalmi időszak, amíg oktatás folyik mindössze 14 hét. Ezalatt is már lesznek zh-ák.


Annak nézz utána, ahová jelentkezel, melyik tárgyból várják el az emeltet. Nem biztos egy műszaki karon elegendő egy nem reál tárgyból.

2021. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha valamennyire tudsz programozni (akár csak az alapokat ami emelt érettségiben van) az nem árt :D, főleg minnél előbb elkezdeni ha ezzel akarsz foglalkozni majd. Ha jársz faktra, akkor ne hagyd abba, max nem mész el érettségizni.


De van/lesz középszintű informatika (akár szakmai) érettségid vagy lesz fizika érettségid?

2021. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Járok infó faktra, most vagyok 11.-es, és az a probléma, hogy a sulinkban valamiért csak a középszintűre készítenek fel, ezért aki emeltezni akar, annak el kell mennie magántanárhoz. Azok alapján, amit írtatok szerintem érdemes, mivel programozni nem ártana egyetem előtt legalább alap szinten megtanulni. Aki azt írja, hogy az emelt infónak semmi értelme, azt nem igazán értem, mivel van benne alap szintű programozás, ami egyetemen is kelleni fog, tehát miért ne lenne értelme?
2021. jan. 5. 17:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!