Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot válasszam, ha...

Melyik szakot válasszam, ha elsősorban logisztikával/beszerzéssel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Kereskedelem és marketing (van, ahol vannak specializációk ezen téren)

Nemzetközi gazdálkodás (Bge-n tetszik nagyon a mintatanterv alapján)

Gazdálkodás és menedzsment (ezen a szakon is láttam pár egyetemen ehhez kapcsolódó specializációt)


Tudom, hogy van logisztikai mérnök szak, de az egyrészt nem fog összejönni (informatikából vagy matekból kéne emelteznem, úgy hogy infóból nem is terveztem), másrészt nem is bánom, mert ha esetleg úgy döntenék menet közben, hogy mégsem nekem való irány, akkor a fenti szakok elvégzése után több kapu nyílik ki előttem.


Esetleg, ha van személyes tapasztalatotok a képzéssel/különböző egyetemekkel kapcsolatban megköszönöm, ha megosztjátok velem.



2021. jan. 5. 01:25
A kérdező szavazást indított:
Nemzetközi gazdálkodás
Kereskedelem és marketing
Gazdálkodás és menedzsment
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell diploma, hogy elkezdj logisztikával foglalkozni, egy "ha nincs ló, jó a szamár is" szakba nem kezdenék bele.



Azért azt elmondom, hogy a logisztikus excel táblákkal és SAP lekérdezésekkel kel és fekszik. Úgyhogy az a szint amit infó érettségin elvárnak nem lesz megkerülhető.

A másik a nyelvtudás ami nagyon kell.

És a LEAN. Erről nem tudom mennyit beszélnek a ker-marketingen de ez is az egyik sarokköve.

2021. jan. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Tudom, hogy nem kell diploma, hiszen édesanyám is ezzel foglalkozott közben gyógyszertári asszisztens végzettsége van.

Viszont én mindenképpen szeretnék egyetemre menni, ezért kérdeztem.

Az infó érettségibe pedig azért nem szeretnék belekezdeni, mert eleve szakgimibe járok és nekem a szakmai tantárgyam lesz a “választható”, úgyhogy az még egy plusz lenne, de gondolkozok rajta. Bár szerintem ezt egyetemen is megtanítják, vagy tévedek?

2021. jan. 5. 10:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén ezen a területen szeretnék elhelyezkedni, jelenleg kermarkon vagyok, alapszak után mesterre szeretnék menni ellátásilánc-menedzsmentre.

De az előző válaszoló se mond hülyeséget, ha valaki ügyes és talpraesett, akár diploma nélkül is el tud helyezkedni ilyen munkakörökben, bár ilyen esetben én azért egy OKJ-t megcsinálnék biztos, ami biztos alapon, meg az azért mégiscsak adna egy alaptudást.

2021. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, igen néztem okj-s képzéseket is.

Melyik egyetem tanulsz?

2021. jan. 5. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen infós dolgokat magadtól kell magtanulni, pl. excelezést (ha suliban eddig nem tanították, egyetemen meg már nem fogják), de mondjuk az SAP használatára szerintem munkahelyen tanítanak be.
2021. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként beszerzés alatt több mindent is lehet érteni. Az OKJ-s képzéssel diszponensi munkánál tovább nem fogsz jutni a beszerzésben. Diszponensként pedig "csak" annyit csinálsz, hogy megrendeled az árut a megfelelő mennyiségben és a megfelelő időben. A beszerzőkkel való tárgyalást a feletteseid végzik, és egy ez eléggi bizalmi munka már, nehéz oda bekerülni, OKJ-val szerintem nem is lehetséges.
2021. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Excelt tanítják egyetemen, jó, lehet egyetemfüggő, de nálunk infoból a félév tananyagának a felét az Excel tette ki.
2021. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát abból aztán semmit nem fogsz tanulni, amit egyetemen excelből oktatnak.
2021. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, való igaz, hogy az ember majd a gyakorlatban, a munkája során tanulja meg igazán, de attól még egy jó alapot ad a további fejlődéshez.
2021. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!