Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzésről...

Felsőoktatási szakképzésről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Van neki értelme úgy, hogy utána nem megyek tovább alapszakra? El lehet vele így helyezkedni?

2021. jan. 5. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
3%
Ha úgy is tudod, hogy utána mennél alapszakra, akkor minek cseszel el vele 2 évet? Menj egyből alapszakra aztán kész.
2021. jan. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%

"Van neki értelme úgy, hogy utána nem megyek tovább alapszakra?"


Így nincs értelme. A Foksz képzés viszonylag felszínes tudást ad, nem mélyed el semmiben úgy igazán. Arra kíváló, hogy egy kis ízelítőt adjon az adott területből és a kreditjeidet beszámítasd az azonos nevű alapszakba.


"El lehet vele így helyezkedni?"


Valahol biztosan. Ha te munkálltató lennél, a diplomás és képzett munkaerőt vennéd fel, vagy csak az okleveles, gyorstalalót végzett jelentkezőt?

Véleményem szerint, nehezen lehet vele elhelyezkedni és csak papírtologató, gémkapocs töltögető, fénymásoló és szkennelő munkat fogsz vele találni, HA egyáltalán találsz. Főleg most, amikor alapból is nehéz elhelyezkedni.


Én is végeztem Foksz-ot. Most Ba-vagyok és reményeim szerint szeptemberben kezdem a mesterképzést. Én szerettem a Foksz képzést, viszonylag jó volt, voltak hiányosságai, de:

1. Nem voltak se akkor, se most olyan nevetséges illúzióim, hogy én majd a kis oklevelecskémmel könnyedén találok munkát.

2. Hatalmas a verseny, rengetegen végeznek a gazdasági szakokon. A Corvinus, Elte, Bge hármas csak úgy önti ki magából a frissen végzett, jó képességű, két, három nyelveket beszélő fiatalokat. Csak úgy pislogtam, amikor az első éves hallgató oroszul, németül tökéletesen beszél, én meg lavírozok a business englishel, ami valjuk be, nem nagy kunsz.

3. Szerinted ebben a kiélezett versenyben kinek lesz előbb jó állása? Annak, aki két év alatt gyorsan letudta, vagy annak, akinek van egy-két diplomája és beletette a munkát a tanulásba?


Ha nem szeretnéd rászánni az időt a felsőoktatásra valami ok miatt, akkor én inkább szakma tanulást javaslok neked.

2021. jan. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!