Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aggódok a gimi miatt. Fel...

Aggódok a gimi miatt. Fel fognak venni?

Figyelt kérdés

Na most. Nyolcadikos vagyok, és szinte semmit nem tudok a gimikről. Azt már tudom, hogy a szekszárdi 1. Bélába szeretnék menni. A humán-idegen nyelven gondolkodtam, mert mindenem az irodalom, nyelvérzékem is jó. Törivel sincs bajom, a nyelvtan mondjuk nehéz kicsit, de meg tudom érteni. Úgy tudom, ezek vannak a humánban😅

Nem a legjobbak a jegyeim, sőt, elég gyatrák... Nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom, mi legyen a B tervem, ha nem vesznek fel.

Szerintetek mit csináljak?



2021. jan. 7. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyenek jobb jegyeid először.
2021. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már csak két hét a félévig. Próbálok javítani, de nagyon nehéz...
2021. jan. 7. 19:15
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
És ez az aggódás nem jött elő fél évvel meg egy-két évvel ezelőtt?
2021. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most hozd ki a legtöbbeg, felvételire is gyakorolj. Ennyit tudsz tenni.
2021. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz körül milyen középiskolák vannak még a környéken.

Ezen az oldalon lehet keresgélni:

[link]

Beírod, hogy Szekszárd (vagy egy másik várost a környéken) és kilistázod az iskolákat. Iskola neve alatt pedig meg tudod nyitni a felvételi tájékoztatóját. Ha találsz megfelelőt, akkor persze még néhány infót még jó lenne megtudnod, pl mennyire erős az a suli...

Szerintem a biztonság kedvéért ne csak B, hanem C és D terved is legyen. A listád végére egy olyan sulit írj, ahova esélyesen felvesznek.

2021. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szekszárdi vagyok, már végeztem a középiskolával, és több ismerősöm oda ment anno, a két rendes gimnázium közül Szekszárdon a Bélában nem olyan magasak a bekerülési elvárások 3.0-ás összátlagtól már van esélyed, annyi, hogy ha a jövőben majd ha bekerülsz és nem tanulsz rendesen könnyen kihullhatsz, de ez más helyeken is így van egyébként, mi annó 32-en indultunk azt 22 fővel végeztük el.

Nyugodtan jelöld meg fő továbbtanulási helyként, de azért jelölj néhány plusz szakot/iskolát is, vészhelyzet esetére.

Ha a fő jelölésedre felvesznek akkor a többi automatikusan elutasítódik, tehát ilyenektől, hogy gáz többet jelölni, nem kell paráznod.

2021. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem szeretsz tanulni, miért akarsz gimnáziumba menni? Menj szakközépiskolába és csinálj szakmát.
2021. jan. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg én is ide járok, de én 9. év közben iratkoztam át, így a felvételi procedúráról nem sokat tudok mondani.

Szerintem annyira nem nehéz bekerülni hozzánk. Mennyire rosszak a jegyeid, nálad mi számít gyatrának?

2021. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!