Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gazdasági szakot a...

Melyik gazdasági szakot a legérdemesebb elvégezni egy egyetemen?

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 20:03
A kérdező szavazást indított:
Gazdasági és menedzsment
Kereskedelem és marketing
Pénzügy számvitel
Nemzetközi gazdálkodás
Alkalmazott közgazdaságtan
15 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

1. Gazdaság- és pénzügymatematikai elemző osztatlan képzés


2. Sima matek BSc + banki és biztosítási matek MSc


3. Alkalmazott közgáz BSc + banki és biztosítási matek MSc


4. Alkalmazott közgáz BSc + MSc


5. Gazdasági informatika BSc + pénzügy MSc vagy valamilyen computer science MSc


6. Marketing BSc vagy pénzügy-számvitel BSc + Survey statisztika MSc vagy üzleti adatelemző MSc


7. Pénzügy-számvitel BSc + Pénzügy MSc


8. Nemzetközi gazdálkodás, logisztika szakirány + ellátásilánc-menedzsment mesterszak


9. Bármilyen gazdasági BSc + valami jobb MBA

2021. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én annyival tudok hozzájárulni, hogy nálunk az egyetemen a GTK-n a legnehezebb szakok:

1. Pénzügy számvitel

2. Nemzetközi gazdálkodás

3. Gazdálkodás és menedzsment


Nemzetközire igen magasak a ponthatárok is a többihez képest, nem is tanulnak ott annyian, mint pl. gazdmenen, ez biztos jelent valamit.


És igen, MSc-vel mindenképp számolj, BSc-vel kitörölheted a feneked. Üdv.

2021. jan. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha gazdasági szakok közül választasz akkor érdemes jól megnézni a hajszálnyi különbségeket is és azt választani, ami téged a legjobban érdekel. Én például a nekem "szimpatikus" egyetemek minta tanterveit is megnéztem az egyes szakok estén, hogy melyik érdekel engem a leginkább. Illetve Felvi.hu-n már azt is meg lehet nézni, hogy melyikkel kb. milyen pozícióba kerülhetsz a munkaerő piacon.
2021. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!