Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van egy középszintű érettsé...

Ha van egy középszintű érettségim, szintemelőzök májusban és ne adj Isten rosszabbul sikerül, mint a közép, akkor számolhatják a középszintű pontjaimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Meg mondom őszintén nehezen tudtam megfogalmazni a kérdést, de azért remélem érthető.

A lényeg, hogy októberben érettségiztem előrehozottan angolból (középszint), ami elég jól sikerült. (90 % fölött)

Májusban fogok emeltezni (ez lesz az egyetlen emeltem) és hiába érzem úgy, hogy az ötös meg lesz, nem hiszem, hogy ugyanilyen szép eredménnyel végezném.

Tehát:

A felvételinél számolhatják a középszintű pontjaimat?

Hiszen a kötelező emeltem meg van, csak nem annak a pontjait viszem tovább.



2021. jan. 13. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Igen :)
Nem :(
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Azzal számolják, ami megérősebb vagy ami követelmény a szakon.
2021. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

MINDIG azzal számolnak, ami neked a legjobb.

Korábbi eredmények nem vesznek el, még akkor sem, hogyha ugyanazon a szinten mész, és következőre rosszabbul sikerüne.

Szóval csak emiatt ne aggódj azon, hogy hogyan fog sikerülni az emelted.

2021. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Most megnyugodtam. :)

2021. jan. 13. 13:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a bizonyítványodban mindenképpen a jobb eredmény szerepeljen, a másikról meg tanúsítványt kapsz. Ez azért fontos, mert ha nem duplázol, akkor lesznek a hozott pontjaid, ami az 5 tárgy átlaga. Az sajnos minden esetben az, ami a biziben szerepel. Hogy a 2 felvételi tárgyad meg miből számítódik, az úgyis az lesz, hogy amelyikkel több pontod van (ez amúgy elég sanszos, hogy az emelted lesz, mert ha már egy 60%ot elérsz, a pluszpontokkal együtt az 110 pont), a lényeg mindig az, hogy a bizonyítványban a jobb százalék legyen.
2021. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

majd amikor megvan az érettésgi kapsz egy papírt amit ki kell töltened, hogy melyik érttségid eredményét szeretnéd az érettségi bizonyítványodba és melyiket külön papíron.

Amelyik belekerül az érettségi bizonyítványba, azt fogják az általános érettségi pontokhoz számolni. Ha kell az emelt érettségi, a külön papíron lévő eredményt ugyanúgy figyelembe veszik, ha plusz pontot ér, ugyanúgy meg fogod kapni.

Azt kell majd kérned az érettségi bizonyítványodba amelyik magasabb százalékú.

Nekünk így magyarázta el anno az ofő, így is csinálta mindenki.

2021. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

5-ös, ez hülyeség;

Tegyük fel, hogy valaki kémiából érettségizett, az került be a bizonyítványába. Egy év múlva biológiából tesz érettségit.

Namost, vegyünk egy olyan szakot, ahol a matek mellett a biológia/kémia is elfogadott, de a biológiája sikerült jobban. Akkor most már örökre a gyengébb kémia alapján fogják a pontjait számolni? Ugye, hogy nem.

Az igaz, hogy ha több eredményed van, akkor te kérheted, hogy melyik kerüljön be a bizonyítványba, és a másikról tanúsítványt kapsz, de ezen túl mindegyik eredmény ugyanolyan értékű, és a legjobb variáció alapján számolják a felvételi pontokat.

2021. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy hallottam, hogy a bizonyítvány számít a hozott pontoknál.
2021. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, mint az 5-ös, mitöbb tapasztaltam is, bár én 2013-ban felvételiztem, ezek szerint megváltoztatták ezt a szabályt, ha ennyire biztos vagy. Én majdnem befürödtem vele ugyanis, ‘11-ben érettségiztem, mikor kérdezték, melyik eredményem legyen a bizonyítványban, visszakérdeztem, van-e gyakorlati jelentősége. Persze nemet mondtak, így hiába sikerült jobban az emelt érettségim, a középszintűt írattam be. Majd 2 évvel később, mikor felvételiztem, nem értettem, hogy miért annyi pontot számol a felvi, amennyit, nekem mindenhogyan 5 ponttal több jött ki. Akkor fel is hívtam őket és bizony megerősítettek benne: az érettségi átlaga abból az 5 tárgyból kerül kiszámításra, ami a bizonyítványban szerepel. Hiába lettek jobb eredményeim utólag az emelt érettségikkel, azokat csak felvételi tárgyként számolták. És azért lehet releváns az a néhány pont.


De, ami azt illeti:

[link]


Lehet nekem rossz a szövegértésem, de mintha ez is ezt írná....

2021. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!