Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet még tanári diplomáva...

Hol lehet még tanári diplomával elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam a tanári pályán, de ha a közeljövőben nem fognak változni a fizetések, akkor nem szívesen csinálnám olyan kevés pénzért. Könnyen el lehet helyezkedni más szakmában ezzel a diplomával?

2021. jan. 15. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem csak olyan helyeken, ahol anélkül is felvennének. Szóval bolti eladó, gyorsétterem alkalmazott, titkár, takarító, ilyenek.
2021. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
mekiben
2021. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Programozóként bárhol. Elvégzel egy pár hónapos bootcampet és vidáman programozgatsz a tanári diplomáddal. Én bölcsész tanári diplomával voltam vezető fejlesztő multinál. :D


Tarthatsz magánórát, korrepetíciót. Attól függ, milyen szakos vagy.


Multik HR osztályán lehetsz oktatási referens, tudásmenedzser. Több tanár kollégám van, akik így dolgoznak.


Tréner cégeknél lehetsz tréner. Ehhez persze mèg képezned kell magad, például a METU-n van coach képzés.


Saját vállalkozást bármikor indíthatsz, ehhez nem kell képzettség. Elhelyezkedhetsz az idegenforgalomban, lehetsz utazásszervező stb.


Senki nem tiltja meg, hogy felvegyél a tanár szakod mellé egy gazdasági vagy IT szakot szombaton levelezőn. Rengetegen így csinálják (egy évvel később, elcsúsztatva tudsz oda jelentkezni).


Az egyetemi képzések a valós munkaerőpiaci szakmáknak csak kb. 60%-át fedik le. 40% olyan szakma, amelyhez nem indítanak képzést jelenleg egyetemen.

2021. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Diplomától függ.


Matek/kémia/biosz/fizika/informatika tanári diploma bármilyen kombinációjával el lehet helyezkedni versenyszférában.


Egy magyar/könyvtáros szakpárral viszont nagyjából sehol.

2021. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem értem, miért pontoztátok le az utolsót. helytálló, amit ír.


nem véletlen, hogy itteni nagyszájú humán diplomás pályaelhagyó tanárok is max. irodai munkát végeznek logisztikusként vagy titkárnőként.

egy „nem olvasnak könyvet a gyerekek brühühü” magyartanárnak nincs piacképes tudása. sokszor még angolul sem tudnak normálisan.

2021. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
#5 Sokan nem fogják fel, hogy pl. egy fizika-informatika szakos tanár kvázi a képzése során egy fizika és egy informatika alapszakot végez el a felesleges sallangok (marketing,közgáz stb) nélkül, pedagógiai ismeretekkel kiegészítve.
2021. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6/6


Azzal a ténnyel ne is foglalkozz, hogy HUMÁN diplomást írtam.

2021. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
6. Ez baromira nincs így, a tanárszakosok nagyon keveset tanulnak és még kevesebbet tudnak, mint az infó mérnökök vagy matematikusok. Kb mint egy bölcsész, annyit értenek a programozáshoz.
2021. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

5-ös vagyok.


egyébként a testvérem programozó, és nekem úgy tűnik, "kicsit" pengébb informatikából, mint egy infótanár.


az érvelésed meg olyan, mint amikor itt egy anglisztikás leányzó azzal jött, hogy azért jók az angoltanárok, mert ilyen-olyan nehéz a szak blablabla...

igazából a kutyát nem érdekli, milyen szak, a léyneg, h van-e tudása, tud-e tanít etc.,

2021. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!